Genel

Merakla beklenen Nokia 9 tanıtım tarihi belli oldu!

Akıllı telefon piyasasında merakla beklenen modellerden birisi olan Nokia 9 hakkında yepyeni bilgiler gün yüzüne çıkartılmaya devam ediyor. Rusya’dan aktarılan bilgilere göre, Nokia 9 tanıtım tarihi gün yüzüne çıkartıldı!

Merakla beklenen Nokia 9 tanıtım tarihi belli oldu!

Çeşitli sızıntılar ile beraber sık sık gündeme gelen Nokia 9‘un halen ne zaman tanıtılacağı oldukça merak ediliyor. Son aktarılan raporlara göre Nokia 9’un beşli arka kamera kurulumunda yaşanılan bir takım aksaklıklardan dolayı, söz konusu modelin daha ileri bir tarihe ertelendiğini siz değerli okurlarımıza duyurmuştuk.

Bugün ise, Rusya’dan gelen bilgiler ışığında, merakla beklenen Nokia 9 tanıtım tarihi sonunda gün yüzüne çıkartıldı.

Rusya’daki Nokia fan topluluğu olan Nokia Anew‘in aktarmış olduğu bilgilere göre, Nokia 9‘un Ocak ayının son haftasında tanıtılacağı iddia edildi. HMD Global’e yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler ışığında, söz konusu telefonun 28-31 Ocak tarihleri arasında tanıtılması bekleniyor.

Nokia 9 hakkında yapılan son yapılan sızıntıları değerlendirecek olursak, ekran tasarımı açısından yeni amiral gemisinin Nokia 8 ve Nokia 8 Siroccomodellerinden pek bir farkının olmayacağını özellikle belirtelim.

Bunun haricinde, beşli arka kamera kurulumuyla karşımıza çıkacak olan Nokia’nın yeni amiral gemisi gücünü ise 10 nm Snapdragon 845 işlemcisinden alacak.

Son olarak, 4150 mAh boyutundaki bir bataryadan beslendiği belirtilen Nokia 9’un ayrıca 8 GB RAM‘a ve 128 GB dahili depolama birimine de ev sahipliği yapacağını da görmekteyiz.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim