Manşet Sosyal Medya

Twitter’dan yeni özellik geliştirmesi: Tweeti Alıntıla

Tweeti Alıntıla
Twitter geçtiğimiz yazdan beri test ettiğini paylaştığımız Tweet’i yorum yaparak Tweet’leme özelliğini resmi olarak yayına aldığını paylaştı.

Kısaca detaylandıralım, ilgili Tweet’in de yer aldığı yorum yaparak Retweet’leme özelliği diyebileceğimiz Tweet’i Alınıtla özelliğinde, kullanıcılar Tweet’lerinde bir başka Tweet’e yer verebilecekler.

Twitter’ın test ettiği dönemde URL’in kopyalanıp yapıştırldığı veya başka bir Tweet’in ekran görüntüsünü alarak üstüne yorum yapma yerine, kullanıcılar direkt olarak o Tweet üzerinden yorum yaparak Retweet atabilecekler ve ilgili Tweet atılan Tweet’in içerisinde görünecek.

Bir başka açıdan baktığımızda Retweet’ler onay verdiğim manasına gelmez diye biyografi alanlarına yazan kullanıcılar içinse artık yeniden Tweet’liyorsan  yorumunu da alalım beklentileri takipçileri tarafından oluşacak görünüyor.

Markalar için takipçiyle etkileşimi artıracağına ve eğlendiren işlerin çıkacağına kesin gözüyle baktığım geliştirilmiş Tweeti Alıntıla özelliği ile ilgili Twitter’ın attığı Tweet’i aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak : sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim