Genel

Unutulup Giden Pokemon Go’yu Tepeden Tırnağa Yenileyecek Yeni Güncelleme Yolda

Kısa bir süre internet dünyasına damgasını vuran ancak bir süre sonra hafızalardan silinen Pokemon Go’nun tekrar gündeme gelmesi için önemli bir güncelleme hazırlanıyor.

Arttırılmış gerçeklik tabanlı mobil oyun Pokemon Go, çıktığı dönemde dünya genelinde oldukça ses getirmiş hatta ülkemizde resmi olarak yayınlanmadığı halde dijital dünyayla içli dışlı olmayan insanlar tarafından bile bilinir hale gelmişti.

Ancak Pokemon Go’nun bu yükselişi ve popülaritesi çok uzun sürmedi. Oyun ABD gibi belli başlı ülkelerde yoğun aktif kullanıcı sayısını elinde tutmayı başarsa da dünya genelinde ciddi bir kullanıcı kaybı yaşadı. Kaybettiği kullanıcıları tekrar geri kazanmak isteyen Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic, oyun için yeni bir güncellemeyi duyurdu.

Güncellemenin içerikleri neler?

Söylenene göre yeni güncellemeyle birlikte yüzlerce yeni pokemon oyuna dahil olacak, aynı zamanda duellolardaki yapay zeka sitemi oyuncuya karşı oyuncu (Player vs Player) sistemine geçerek çok daha rekabetçi ve hırs yaratan bir yapı olacak. Yumurtalar yerine bebek pokemonsistemine de geçilecek ve bazı pokemonların bebek halleri oyunculara gelerek bu bebek pokemonlar geliştirilecek. Böylelikle Niantic, oyuna daha fazla faaliyet katarak oyunun rutininden sıkılan kullanıcıları tekrar geri kazanacağını düşünüyor.

Açıkçası yeni güncellemeyle birlikte Pokemon Go’nun kullanıcı sayısında ciddi bir artış olur mu bilemiyoruz ama sosyal medyada her olay gibi Pokemon Go da çok popüler oldu ve belli bir süre sonra unutuldu. Bakalım Niantic şirketi tekrar beklediği kullanıcı sayısına bu güncellemeyle ulaşabilecek mi?

Kaynak:http://www.webtekno.com/

Whatsapp İletişim