Genel Teknoloji Haberleri

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Whatsapp nasıl kullanılır?

WhatsApp sürümü ile mobilden sonra bilgisayarlara da geldi. WhatsApp Web ile PC üzerinden konuşmak hem daha kolay hem daha işlevsel. Peki, WhatsApp Pc üzerinde nasıl kullanılır?

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü duyurmuştu. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan WhatsApp pc ortamında nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır? 

WhatsApp’ tarayıcılarda kullanabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, AndroidWindows PhoneBlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcılarından birinin yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

Ayrıca WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü de yer alıyor.

Whatsapp tarayıcılarda nasıl kullanılır?

Güncel WhatsApp sürümünü kullanın

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Tarayıcıyı açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin.

Ardından Barkod’u taratın.

WhatsApp’ın Web sayfasına gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar bölümüne girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın.

WhatsApp’ın tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda WhatsAppWeb sayfasında yer alan barkoda telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp‘ı tarayıcınızda açtığınız internet ortamında ile kullanabilirsiniz.

 

 

Kaynak: shiftdelete

Whatsapp İletişim