Genel Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ta Artık Mesajları Geri Alabileceksiniz!

WhatsApp kullanıcıları atılan mesajları geri alma özelliğine önümüzdeki günlerde kavuşabilir.

Zira WhatsApp’ın söz konusu özelliği, uygulamanın beta sürümünde görüldü.

Tüm dünyada en çok kullanılan haberleşme uygulamalarından biri olan WhatsAppta önümüzdeki günlerde herkesin merakla beklediği ‘o’ özellik aktif edilebilir.

Whatsap, geçtiğimiz günlerde beta sürümünü test etmeye başladı. Bu sürüm ile birlikte numaranız değiştiği takdirde eğer isterseniz yeni telefon numaranızı rehberinizdeki istediğiniz kişilere gönderebileceksiniz. Ayrıca şirket, kullanıcıların merakla ve büyük bir istekle beklediği mesajları geri alma özelliğini de test etmeye başladı.

whatsapp'ın kullanıcıları sevindirecek yeni özelliği test ediliyor.

Whatsapp’ın kullanıcıları sevindirecek yeni özelliği test ediliyor.

WhatsAppın geçtiğimiz günlerde söylentisi ortaya çıkan gönderilen mesajı geri alma ve silme özelliği beta sürümünde görüldü.

Bu sayede WhatsAppın mesaj silme özelliğini test etmeye başladığı da kesinlik kazanmış oldu.

Whatsapp’ın Yeni Özelliği Beta Sürümünde Görüdü

Fakat Facebook’un bünyesinde bulunan haberleşme uygulaması WhatsAppın bu yeni özellik ile ilgili hala resmi bir açıklaması bulunmadığını da sözlerimize ekleyelim.

Bu haber en çok da eski sevgilisine yanlışlıkla mesaj atanları sevindirecek! Kullanıcıların uzun süredir beklediği özellik olan gönderilen mesajı silme ve düzeltme özelliği sayesinde; yanlış bir kişiye yanlış bir mesaj gönderme durumu ortadan kalkacak.

whatsapp

Whatsappın yeni özelliğinde atılan mesajları 5 dk. içerisinde geri alabileceksiniz!

Whatsapp’a bu özellik ne zaman gelecek?

Özelliğin sadece henüz okunmamış mesajlar için geçerli olacağı tahmin ediliyor. Yani eğer gönderdiğiniz mesaj okunmuşsa artık o mesajı geri alamayacaksınız.

Şirkete yakın kaynaklardan yapılan başka bir iddiaya göre, WhatsApp mesajı silmek için kullanıcıya 5 dakikalık bir süre tanıyacak.Mesajı gönderdiğiniz ilk 5 dakika içerisinde mesajı silebilecek veya düzeltebileceksiniz.

Söz konusu özelliğin ise uygulamaya ne zaman entegre edileceği henüz bilinmiyor.

 

Kaynak: Ntv

Whatsapp İletişim