Genel Teknoloji Haberleri

Instagram’ı İnternet Yokken De Kullanabileceksiniz!

Facebook’un kısa süre önce düzenlediği F8 geliştirici (developer) konferansında konuşan Mark Zuckerberg, Instagram’a çevrimdışı modunun geleceğini duyurdu.

Bununla birlikte Instagram kullanıcıları artık internet bağlantısı yokken de bu sosyal medya uygulamasını kullanabilecek.

F8’in ilk gününde açılış konuşması yapan Facebook’un kurucusu ve Instagramın geliştiricilerinden olan Mark Zuckerberg, Instagram’a çevrimdışı modunun geleceğini duyurdu. Çevrimdışı özellik sayesinde Instagramı kullanan kişiler internet bağlantıları kesildiğinde veya internetleri olmadığında da bazı işlemleri yapmaya devam edebilecek.

Çevrimdışı modda Instagramda neler yapabileceksiniz?

Fotoğrafları beğenme,kişileri takip etme ve fotoğraflara yorum yapma gibi temel özellikler internet bağlantısı olmadığı zaman çevrimdışı modda kullanılabilecek. İnternet bağlantısı olmadığı zaman yapılan bütün işlemler internete bağlanıldığı anda sisteme aktarılacak ve bildirim gönderecek.

Instagram'ın yeni özelliği kullanıcıları çok sevindirecek.

Instagramın yeni özelliği kullanıcıları çok sevindirecek.

Facebook, bu yeni özelliği Instagramın gelişmekte olan pazarlarda da yaygınlaşmasını isteyerek geliştirdi.Hızlı internetin pek yaygın olmadığı ortamlarda kullanıcılara daha kaliteli ve kesinti olmadan kullanabilecekleri bir sosyal medya deneyimi sunacak olan Çevrimdışı mod, kullanıcıları adeta çok sevindirecek.

Instagram çevrimdışı mod ne zaman gelecek?

600 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagramın yeni özelliği olan çevrim dışı mod, şimdilik sadece Android uygulamasına sahip cihazlarda beta kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Çevrimdışı modun önümüzdeki aylarda herkes için kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

En güncel teknoloji haberleri için magnet dijital’i ve blog.magnet’i takip etmeye devam edin!

 

Kaynak: Milliyet

Whatsapp İletişim