Genel

Windows 10 Insider Preview Yapısı Yolda

Windows 10 Insider Preview’in yeni bir yapısı, Slow ring üzerinden PC’lere gelmeye hazırlanıyor!

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz hafta Windows 10 Insider Önizlemesi‘nin 14965 mimarisini PC’ler ve telefonlar için Fast ring’de kullanıma sunmuştu. Firma bugün yaptığı bir duyuruyla söz konusu mimariyi PC’ler için Slow ring’te de kullanıma sunduğunu açıkladı.

Fast ring mimarileri aslında Windows 10‘un gelişimi için en önemli role sahip, diğer yandan Slow ring ise daha çok test ön izlemelerinden hoşlanan fakat bunu daha sabit mimarilerde yapmayı tercih eden kullanıcılara yönelik bir yapıya sahip. PC’ler için Slow ring’de kullanıma sunulan son mimari geçtiğimiz Ekim ayının başlarında karşımıza çıkmıştı. 14931 kodlu bu mimari beklenen Windows 10 Creators Update‘in (Redstone 2 kod adıyla da anılan) ilk Slow ring ön izlemesiydi.

Diğer yandan, Windows 10 Mobile cihazlar için Slow ring’de herhangi bir Creators Update ön izlemesine dair bir işaret söz konusu değil. Telefonlar için sunulan en yeni Insider Preview 14393.48 ön izlemesiydi; fakat bu mimari Redstone 1 (Anniversary Update) geliştirme kolundan geliyordu.

Windows 10 Creators Update’in bütün PC’ler, telefonlar ve diğer cihazlar için önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/

Whatsapp İletişim