Genel Teknoloji Haberleri

Windows 10’dan “Chrome’u bırakın” uyarısı!

Microsoft, Chrome’u bırakıp Edge’e geçmeniz için şimdi de Windows 10’da bu uyarıları göstermeye başladı.

Yazılım devi Microsoft, Edge tarayıcıyla ilgili önemli bir duyuru yaptı. FirmaWindows 10 işletim sisteminin kullanıcılarını Chrome tarayıcının Edge’e kıyasla daha çok batarya tükettiği konusunda bilgilendireceğini açıkladı.

Microsoft, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Edge’in Chrome, Firefox ya da Opera gibi rakiplerine nazaran dizüstü bilgisayarların bataryasına daha az etki ettiğini duyurmuştu. Firma şimdi de Edge üzerinden tarayıcılara ve özellikle de Chrome’a karşı açtığı savaşı bir adım öteye taşıyor.

Buna göre Windows 10 görev çubuğundaki açılır pencere bildirimleriyle kullanıcılara Chrome’un laptop’un batryasını daha hızlı tükettiğine dair resmi bir bilgilendirmede bulunacak.

Açılır pencerede ayrıca kullanıcılar Microsoft Edge’e geçtikleri takdirde yüzde 36 oranında daha uzun bir tarayıcı süresine sahip olacakları bilgisi de yer alacak.

The Verge‘de yer alan habere göre söz konusu mesaj ilk olarak Temmuz ayının başlarında bazı kullanıcıların ekranında görüşmeye başladı. Öte yandan kullanıcılar Mozilla Firefox’tan yararlandıklarında da yine Edge lehine benzer mesajlarla karşılaşabilecek.

Bununla birlikte kullanıcıların Windows 10’un bildirim ayarlarından Windows İpuçlarını devre dışı bırakabildiklerini de hatırlatalım.

Kaynak:chip.com.tr

Whatsapp İletişim