Genel Teknoloji Haberleri

Xiaomi Mi 8 SE tanıtıldı! İşte tüm özellikler!

Xiaomi’nin 8. yılını kutladığı dönemde yaptığı resmi duyurulardan biri de Xiaomi Mi 8 SE oldu. Xiaomi Mi 8 ile birlikte tanıtılan Xiaomi Mi 8 SE tanıtıldı! Telefon, özellikleri ve tasarımı ile dikkat çekecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 8 SE özellikleri

Xiaomi’nin iPhone SE 2 modeline erken hamle olarak nitelendirilen telefonu Mi 8 SE, Mi 8 modeline kıyasla bir alt segment için üretildi. Kısa bir süre önce resmi tanıtımı yapılan Snapdragon 710 işlemcisinden gücünü alacak olan Mi 8 SE, bu işlemcinin kullanıldığı ilk telefon olma özelliğine sahip.

Xiaomi Mi 8 SE tanıtıldı!

Telefonun grafik birimi noktasında ise, Adreno 616 grafik birimi kullanılıyor. Bu GPU, bir önceki nesile göre %35 daha fazla performans sunacak.

3. nesil Kyro 360 çekirdeklerinden gücünü alan Snapdragon 710, sekiz çekirdekli yapıda, enerji verimliliği ve performansı aynı anda sunmayı hedefliyor. 6 çekirdekli verimlilik kümesi, 1.7 GHz frekans hızı sunuyor. 2 çekirdekli performans kümesi ise 2.2 GHz frekans hızına kadar çıkabiliyor. Mi 8 SE modelinde, 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri, 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle geliyor.

Tıpkı Mi 8 modelinde olduğu gibi Mi 8 SE modelinde de çentikli tasarıma sahip bir ekran kullanılıyor. Bu modelde ise Mi 8’de yer yüz tanıma özelliği yer almayacak. Çentikli alandaki en dikkat çeken şey ise, 20 Megapikselçözünürlüklü kamera oldu.  Telefonun 5.88 inç boyutlu ekranı, 2240 x 1080seviyesinde çözünürlük sunuyor. Bu ekran da, tıpkı Mi 8 modelinde olduğu gibi 18.7:9 ekran görüntü oranına sahip.

Xiaomi Mi 8 SE modelinin arka tarafında, 12 Megapiksel ve 5 Megapiksel olmak çift kamera yer alıyor. Bu kameralar, yapay zeka desteği ile birlikte gelişmiş portre modu sunacak.

Telefonun ön tarafında da 20 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanılıyor. Bu kamera da, yapay zeka ile birlikte tek kamera olmasına rağmen portre modu sunabilecek.

Xiaomi Mi 8 SE modelinde, 3120 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Xiaomi Mi 8 özellikleri ile amiral gemisi sınıfının bir alt pozisyonunda konumlandırılıyor.

Xiaomi Mi 8 SE fiyatı

Xiaomi Mi 8 SE 4 GB RAM + 64 GB hafıza ve 6 GB RAM + 64 GB hafıza olmak üzere, iki farklı kapasiteli ile gelecek. Mi 8 SE’nin 4 GB RAM kapasiteli modeli 280 dolar fiyata, 6 GB RAM kapasiteli modeli ise 312 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Whatsapp İletişim