Genel Teknoloji Haberleri

Yaz Olimpiyatlarına Özel Apple Watch Kordonları Geliyor

Ağustos ayında Brezilya’da yapılacak yaz olimpiyatları için yapılan çok önemli bir hamle geldi. İşte konu ile ilgili detaylar.

Brezilya’da yapılacak yaz olimpiyatları için dünya genelinde büyük bir ilgi gösterilirken bu ilgiden yararlanmak isteyen Apple akıllı saatini bu yönde geliştirme kararı aldı. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerle yaz olimpiyatlarına özel olarak 14 ülkenin bayrak renklerinden oluşan saat kordonlarının yapılacağı belirtildi. Böylece yaz olimpiyatlarına katılacak kişiler yada taraftarlar Apple Watch’u kendi ülkelerine göre kişiselleştirebilir.

Kordonlar İle Kişiselleştirilecek

Akıllı saatin piyasaya sunulmasının ardından özellikle kişiselleştirilebilir kordonları ile büyük ilgi görmesi Apple tarafından bu konuda ne kadar iyi bir işin yapıldığını göstergesi olarak görülmüştü. Şimdi bu konuda yeni bir adım daha atmaya hazırlanan Apple, yaz olimpiyatlarına damga vurmaya hazırlanıyor.

Akıllı saatin sporculara yönelik de pek çok önemli uygulamaya sahip olması bu konuda kullanım alanlarını daha da arttırırken akıllı saat kullanıcıları kol bantları satın alarak bu cihazları kullanması aynı zamanda ülkelerini de desteklemesini sağlayacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda sadece Brezilya’da satılacağı belirtilen bu saat modelleri 40 dolar gibi bir etiket fiyatı ile satılacak. Kullanıcılar 40 doları ödeyerek bu yeni kol saatinin kayışlarına sahip olabilecek. Yapılan açıklamalarda ülke seçenekleri ise şöyle; ABD, İngiltere, Hollanda, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Meksika, Japonya, Jamaika, Kanada, Çin, Brezilya, Avustralya, Almanya ve Fransa.

kaynak:veteknoloji.net

Whatsapp İletişim