Genel Teknoloji Haberleri

Yeni LG G7’nin Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G7

LG, yeni amiral gemisi modeli için çalışmalara şimdiden başladı.

LG G6’nın ardından şirketin gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen amiral gemisi modeli LG G7 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

LG, G6’nın ardından diğer amiral gemisi V30 üzerindeki çalışmalarını yoğunlaştırdığını ve V30’da OLED teknolojisini kullanabileceği daha önce gelen haberler arasındaydı.

Firmanın gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen yeni amiral gemisi modeli LG G7 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

LG G7 Özelliklerinin nasıl olması bekleniyor?

LG’nin G7’de Qualcomm ile anlaşmaya giderek Snapdragon 845 işlemciyi kullanacağı söyleniyor. Cihazın, Snapdragon 845 ile artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarının ihtiyaç duyduğu gücü karşılayacağı ve diğer uygulamalarda da üst düzey bir performans sergileyeceği belirtiliyor.

LG, bu yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi modeli LG G6’da ne yazık ki Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 kullanılmak zorunda kalmıştı.

Bunun altında Samsung’un Snapdragon 835’lerin büyük bir bölümünü kendi cihazlarında kullanması ve bu yüzden yaşanan tedarik sorunu yatıyordu.

LG G7

Merakla beklenen LG G7’nin çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

LG yeni nesil işlemciler için anlaşmaya varacak.

LG aynı zamanda yaptığı açıklamada Snapdragon 821 işlemcinin Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Xperia XZ Premium’da bulunan Snapdragon 835’e göre daha stabil olduğunu iddia etmişti.

LG’nin Qualcomm ile G7’de kullanmak üzere yeni nesil işlemciler için anlaşmaya varıp varamayacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Kaynak: Milliyet

Whatsapp İletişim