Genel

Yeni MacBook Pro pil ömrü ile gündemde!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurusunu gerçekleştirdiği yeni Macbook Pro modelleri kullanıcıların beğenisini kazanırken, bazı sorunları beraberinde getirdi. Bunlardan birisi de, pil ömrü.

Curpetino merkezli teknoloji devi Apple, Ekim ayında düzenlediği etkinlikte kullanıcıların uzun süredir beklediği yeni Macbook Pro modellerini duyurdu.

Yeni nesil donanımı, kelebek tipi klavye mekanizması ve Touch Bar gibi yenilikleri ile kullanıcıların büyük beğenisini kazanan 2016 model Macbook Pro’lar, son günlerde yaşanan bazı problemler ile gündeme gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan grafik kartı sorunu Apple’ın açıklaması ile kapanmışken, kullanıcılar bu kez pil ömrü konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtmeye başladılar.

yeni-macbook-pro-pil-omru-ile-gundemde1

Yeni Macbook Pro, düşük pil ömrüne sahip!

Apple, Macbook Pro’nun 10 saate kadar pil ömrü sunabildiğini belirtiyor. MacRumors gibi forumlarda sorunlarını dile getiren kullanıcılar ise, yeni Macbook Pro’dan elde edebildikleri pil ömrünün, yaklaşık olarak 3 ve 6 saat arasında olduğunu ve Apple’ın değerlerine ulaşamadıklarını ifade ediyorlar.

Pil ömrünün kullanıma göre oldukça değişken olduğu tartışılmaz bir gerçek, ancak kullanıcıların açıklamalarına göre elde ettikleri pil ömrü cihazlarda bir sorun olduğunu veya Apple’ın pil sürelerini oldukça yüksek açıkladığını ortaya çıkarıyor.

Zira, bilgisayarına Full HD bir monitörün bağlı olduğunu ve sadece Chrome ile internette gezindiğini belirten bir kullanıcı 3 saatlik bir pil ömrü elde ettiğini belirtiyor.

13 inçlik Touch Bar’lı Macbook Pro’yu satın alan diğer bir kullanıcı ise, gün boyu sadece internette gezindiğini ve maksimum 6 saat pil ömrü elde edebildiğini ifade ediyor.

Bu konuda oluşan şikayetlerin sayısı artmaya devam ederken, kullanıcılar Apple’ın sorunun kaynağı hakkında bir açıklama yapmasını bekliyorlar.

Kaynak: http://shiftdelete.net/

Whatsapp İletişim