Genel Teknoloji Haberleri

Yeni Nesil Macbook’ları Bekleyenlere Kötü Haber

Yayınlanan bir rapora göre Eylül ayında düzenlenecek olan iPhone 7 etkinliğinde yeni nesil Macbook Air ve Macbook Pro tanıtılmayacak.

Uzun süredir yenilenmeyerek güncel donanıma sahip olmayan Macbook Air veMacbook Pro’nun  yeni nesil modellerinin öncelikle WWDC 16’da tanıtılacağı söylenmiş ancak Apple, sadece geliştiriciler odaklı bu konferansında geleneğini bozmayarak yeni bir donanım tanıtmamıştı.

Ardından yeni nesil Macbook Air ve Macbook Pro cihazlarını bekleyen kullanıcılar gözleriniEylül ayında düzenlenecek iPhone 7 tanıtım etkinliğine çevirse de yine bu kullanıcıların umutlarını kıracak bir haber geldi.

Kısa bir süre önce sizlere de aktardığımız üzere iPhone 7’nin tanıtım tarihini açıklayan Bloomberg Apple editörü Mark Gurman, yayınladığı bir içerikte Apple’ın önümüzdeki ay düzenlenecek iPhone 7 tanıtım etkinliğinde yeni Macbook Air ve Macbook Pro’ların büyük ihtimalle tanıtılmayacağını söyledi.

Apple önemli yenilikler için tarihi uzatmış olabilir

Hatırlayacak olursanız yeni Macbook’larda klavyenin üzerinde konumlandırılacak OLEDpanel ile hem bildirimlere erişilebilecek, hem de şarkı değiştirme gibi ufak kontroller yapılabilecek ince ve uzun bir ekranın bulunacağı konuşuluyordu. Son dedikodulara göre Apple, bu tarz yenilikler yapacağı için Macbook Air ve Macbook Pro ailesini güncellemiyor olabilir.

Tabii hala yeni nesil Macbook’ların tanıtılmamasını çoğu kişi kestirebilmiş değil çünkü Apple, şirket politikaları gereği ciddi anlamda satışlar yakalayacağı bir fırsatı şimdiye kadar kaçırmak istemezdi.

Kaynak:webtekno.com

Whatsapp İletişim