Araştırma Genel Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

YouTube Gaming ve Twitch karşı karşıya!

Twitch’in en büyük rakibi olan ve daha sadece Ağustos ayından bu yana hizmet veren YouTube Gaming güncellenmeye devam ediyor. Bu seferki yenilikler mobil tarafı iyileştirme yönünde.

Twitch’e ile rekabet içerisinde olan YouTube Gaming, yeni güncellemesi ile rakibine yetişmeye başladı. Şimdilik Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilen mobil uygulama güncellemesi sayesinde YouTube Gaming yayıncıları, akıllı telefonlarının ön kamerası ile ekranın köşesinde görünebilmek için yüz çekimi yapabilecek. Ön kamerasında kaliteli mercek bulunduran telefonlara sahip YouTube Gaming yayıncıları bu sayede ekstra donanım masrafı yapmaktan uzak durabilecekler.

Bir başka yenilik ise beğendiğiniz yayıncılara destek olabilmek için paralı abonelik statüsünün eklenmesi. Bu meblağ ise Twitch’ten 1 dolar daha ucuz. Yani aylık 3.99 dolar ödeyerek sevdiğiniz ve takip ettiğiniz yayıncıyı destekleyebileceksiniz. Bu özelliğin Twitch’ten farkı ise paralı abone olduğunuz andan itibaren yayın reklamlarının kalkmaması. Bunun haricinde ise özel rozetler de paralı abonelik sistemi ile kullanıcılarla buluşuyor.

YouTube Gaming’in mobil uygulamasına gelen bir diğer güzel özellik ise; Mobil uygulama kullanıcıların listelerine favori oyunlarını eklemesine olanak tanıyor ve bu yapımla ilgili bir yayın olduğunda doğrudan kullanıcıya sesli bildirim ile haber vererek yayından haber ediyor. Aynı zamanda arama motoru da geliştirilerek artık daha akıllı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

144 milyar dakikadan fazla izlenme

Ayrıca YouTube, YouTube Gaming için bir takım istatistik rakamları da paylaştı. Ağustos ayından bu yana 144 milyar dakikadan fazla canlı yayın ve kaydedilmiş oyun videoları platform üzerinden izlendi. Bu rakam, kısa sürede YouTube Gaming’in popüler olduğunun kanıtı. Twitch ile olan rekabetinde daha başarılı olmak için hızla gelişen YouTube Gaming, her geçen gün yenilenen hizmetiyle kullanıcılarının memnuniyetini artırmaya devam ediyor.

 

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim