Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Adana Sosyal Medya Dijital Pazarlama Genel Teknoloji Haberleri

ÇUBİTED sponsorluğunda; Eticaret SEM yeni sezon teknoloji buluşmaları 15 Ekim 2015 Adana’da gerçekleştirildi!

EticaretSEM, TEB, TOBB ve ÇUBİTED  işbirliğinde organize edilen konferans ,Turkcell ana sponsorluğunda Adana’da gerçekleştirildi

Bu sezon 10 büyük ilimizde gerçekleşecek olan etkinlikler 15 Ekim’de  Adana’da start aldı.

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atiila Menevşe, kentteki bir otelde, gazeteci ve televizyon programcısı Metin Uca moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Adana’nın tarih boyunca önemli yerleşim ve ticaret merkezi olduğunu söyledi.

Tarım, tekstil, gıda, makine, kimya, mobilya gibi sektörlerde Adana’nın, Türkiye’nin lider kenti olduğunu ifade eden Menevşe, “Yakın gelecekte enerji ve petro kimyada da dünyanın en önemli merkezlerinden olacaktır” diye konuştu.

Menevşe, işletmelerin inovatif, sürdürülebilir, dinamik, bilgi ve teknoloji tabanlı bir anlayışa geçmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“e-ticaret, dünyada ve Türkiye’de hızla gelişmekte ve geleneksel satış ve pazarlama usullerinin yerini almaktadır. Değişen tüketici talep ve davranışlarıyla teknolojinin buluşmasının bir sonucu olan e-ticaret, işletmeler için yepyeni ve sınırları çok geniş bir ticaret alanı sunmaktadır. Her geçen gün e-ticaretin geleneksel satış ve pazarlama yöntemlerine oranla artış kaydettiği istatistiksel olarak gösterilmektedir. e-ticaret işletmeler için gerçekten önemli bir fırsat, yeni bir pazar ve pazarlama alanıdır. Bu olanak iyi değerlendirilmelidir. Ticaretin geleceği teknolojidedir.”

-“e-ticaretle günün 24 saati para kazanabiliyorsunuz”

EticaretSEM kurucusu Merter Özdemir ise e-ticaret sayesinde dünyanın dört bir yanına ürün satılabildiğini, bu sayede sınırların kalktığını dile getirdi.

e-ticaretin önemini anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

“Sınırlarımızı aşan yerlere ulaşabilmenin en kolay yöntemi elektronik ticarettir. Bir sokakta açtığınız mağazadaki ürünü başka bir ildeki insana satma imkanınız çok azdır ama e-ticaret sitesi üzerinden tüm illere satabilirsiniz. Ayrıca bu sistemle günün 24 saati para kazanabiliyorsunuz. Sabah dükkanınızı açtığınızda bir bakıyorsunuz ki bankanızda paranız var.”

Sunumu Metin Uca’nın yaptığı EticaretSEM, TEB Girişim Bankası Müdürü İbrahim Coşkuner, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, GittiGidiyor.com Satış Müdürü Özlem Dönmez ve EticaretSEM organizasyonunun başındaki isim Merter Özdemir başta olmak üzere toplamda 22 katılımcı, 550’den fazla konuk EticaretSEM’de yer aldı.

Kaynak: radikal.com.tr

Whatsapp İletişim