Genel

73 Farklı Organizasyondan, Facebook’a Açık Mektup!

Dünya üzerindeki 73 farklı organizasyonun imzasını taşıyan açık mektup, Mark Zuckerber’e ulaştı. İşte Facebook’un mektuba cevabı…

Facebook, engellediği içeriklerin çeşitleri konusunda daha açık olmalı.” 73 farklı insan hakları organizasyonu, Facebook’a bu konuda bir mektup yolladı ve özetle işte bunu söyledi. Engellenen içerikler arasında insan hakları ile ilgili aktivizm videoları ve paylaşımları da bulunuyordu ve bu da doğal olarak endişe ve akıl karışıklığına sebep oldu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘e yollanan mesajda, insan hakları grupları hangi içeriklerin engellendiği konusunda derin endişe içinde olduklarını belirtti.

Facebook hayatımızın bir parçası ve önemi her geçen gün artıyor. Bu nedenle bir haber kaynağı olarak çok önemli bir rolü de var. Facebook’un bu rolü, geçen yaz canlı yayın fonksiyonu kullanılarak bir cinayetin yayınlanmasıyla kanıtlandı.

Mesajın devamında: “Facebook Live‘ın başlamasıyla birlikte şirketin haber kaynaklarını kontrol etmedeki rolü iyice büyüdü. Haberler Facebook’ta sadece paylaşılmıyor, aynı zamanda saptırılıyor.

Sivil gruplar daha sonra Facebook’tan, içerikleri engellerken nasıl kriterler üzerinden hareket edildiğini öğrenmek istedi. Facebook, mesaja henüz bir cevap vermese de mesajı incelediklerini açıkladı: “Mesaj elimize ulaştı ve şu anda inceliyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi, kullanıcıların tepkileri bizim için oldukça değerli ve bu veriyi, içerikleri elerken kullanacağımız kesin.

Kaynak:http://www.chip.com.tr/

Whatsapp İletişim