Genel

Galaxy S8, iPhone özelliğiyle geliyor!

iPhone 6S ile birlikte gelen bir özelliğin, Samsung tarafından sunulacak yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon Galaxy S8’de de yer alacağı ileri sürüldü.
Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8’de, Apple’ın iPhone 6S serisi itibarıyla sunmaya başladığı basınca duyarlı ekran teknolojisini sunacağı söyleniyor. Apple’ın 3D Touch adıyla kullandığı Force Touch teknolojisi, eğer iddia edildiği gibi Samsung Galaxy S8’de yer alırsa, bu onu şirketin ilk Force Touch ekrana sahip akıllı telefonu yapacak.
Samsung Galaxy S8 ile Force Touch ekran gelebilir
Bir Samsung tedarikçisinden alındığı belirtilen bilgilere göre, Samsung Force Touch teknolojisini kısmen de olsa Galaxy S8’e getirmek istiyor. Öte yandan teknolojinin tamamen uygulanmasının bir ya da iki yıl alabileceği düşünülüyor. Diğer Android akıllı telefon üreticilerinin de kullanıcı arayüzünü zenginleştirecek olan bu teknolojiyi kullanmasının ise an meselesi olduğu ifade ediliyor. Bu arada Huawei’nin teknolojiyi Force Touch adıyla hali hazırda kullandığını not olarak düşelim.
Google tarafından Android Nougat için duyurduğu uygulama kısayolları (app shortcuts) özelliği Force Touch’a benzetilse de teknolojideki basınca duyarlılık teknolojisi ile uzun süreli basmadan ayrılıyor.

Samsung bileşen biriminden bir yetkilinin de Force Touch teknolojisinin yakın gelecekte amiral gemilerinde sunulmaya başlanacağını belirttiği ifade ediliyor. Yani orta seviye akıllı telefonlar için bu teknolojinin gelmesi daha uzun zaman alacak gibi gözüküyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/

Whatsapp İletişim