Teknoloji Haberleri

Apple Car Projesi için Deneyimli İsim!

Apple’ın otomobil sektörüne gireceği uzun süredir konuşuluyor. Apple şimdi de Apple Car projesine, iMac ve iPad projelerinde görev alan deneyimli ismi atadı!

Apple, Apple Car projesi için en doğru ismin deneyimli mühendis Bob Mansfield olduğuna karar verdi. Son dönemde teknoloji firmalarının, otomotiv sektöründe yapılacak ciddi yatırımlara hazırlandığını söylemek yanlış olmaz.

Gerek Tesla’nın elektrikli araçları, gerekse Google’ın otonom sürüş kabiliyetini baz alan projeleri, son dönemin manşetleri arasındaydı. Henüz ortada net bir açıklama olmasa da iddialar Apple’ın da yeni bir otomobil üzerinde çalıştığı yönünde.

Bu konuda Apple’ın daha öncesinde BMW ile ortalık yoluna gitmek için görüştüğü ve red yanıt aldığı gibi haberlerde basın da yer almıştı.

Wall Street Journal’ın yayınlamış olduğu habere göre Apple’ın, otomobil projesi üzerinde çalışmaya 600 kişilik bir ekiple devam ettiği ve proje takımın başına Bob Mansfield’i getirdiği belirtiliyor.

Geriye dönüp bakıldığında Project Titan’ın Bob’a emanet edilmesinin şaşırtıcı olduğunu söyleyemeyiz.

16-07/27/apple-ca.jpg

Zira Mansfield, iMac ve iPad projelerinin altına imzasını atan isim. Uzun vadede büyük başarıya sahip olmuş iki proje, zamanla tablet ve All in One bilgisayar kavramlarının sözlük karşılığı haline gelmişti.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim