Teknoloji Haberleri

Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor

Apple, Google ve Microsoft, “Temiz Güç Planı” projesi kapsamında bir ortaklığa gideceklerini açıkladılar. Teknolojinin dev firmaları karbondioksit emisyon azaltma stratejilerine odaklanıyorlar.

Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor

Teknolojinin dev firmaları, çevre koruma projeleri kapsamında, bir ortaklık girişiminde bulunmaya hazırlanıyorlar.

Apple, Google, Microsoft firmalarının içerisinde bulunacağı ortaklıkta, doğadaki karbondioksit emisyon salınımını azalma eğilimlerine odaklanılacak.

ABD’nin Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansı desteğinde çevreci çözümler üzerine yoğunlaşma yönünde planları uzun süredir devam ediyordu.

Söz konusu projeler kapsamında destek arayışında olan Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansı’nın bu konuda yardımcıları teknoloji sektörünün devleri Apple, Google ve Microsoft oldu.

3 firma, “Temiz Güç Planı” adı altındaki proje kapsamında ortak bir sözleşme imzaladılar.

16-04/03/microsoftvsgooglevsapple01-620x338.jpg

Petrolün artan fiyatı ve dünya genelinde azalan miktarı nedeniyle, proje çerçevesinde güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanılacak.

Apple, Google ve Microsoft’un bu bağlamda; güneş, rüzgar enerjisinin kullanılacağı tesisler yapabileceği Engadget’ta yer alan haberde belirtiliyor.

Henüz bu bilgilerle sınırlı tutulan proje detaylarının ne olacağı merak konusu. Teknoloji sektörünün devlerinin enerji sektöründe adım atmalarının ise işe farklı bir boyut katacağı kesin olarak gözüküyor.

 

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim