Genel Teknoloji Haberleri

Apple’dan MacBook Air’ın Yerini Tutacak 3 Yeni iPad Geliyor

MacBook Air’e son veren Apple, bu seviyede bir cihaz almak isteyenleri iPad’lere yönlendirmek için önümüzdeki yıl 3 yeni iPad modelini Mart ayında duyuracak.

Bildiğiniz gibi Apple, yakın bir tarihte düzenlediği basın toplantısıyla yeni MacBook Promodellerini tanıttı ve MacBook Air’den hiçbir şekilde bahsetmeyerek aslında MacBook Airserisinin sonunu getirdi.

Apple, MacBook Air almak isteyen kullanıcıları giriş seviyesi MacBook Pro modeline yönlendirse de fiyatı nedeniyle MacBook Pro düzeyinde bir bilgisayara ihtiyaç duyanlar MacBook Pro’nun giriş modelini tercih edemeyebilir. Hem bu durumu göz önüne alan hem de gittikçe küçülen tablet piyasasındaki varlığını sürdürmek isteyen Apple, Japon internet sitesi Mac Otakara’nın raporuna göre önümüzdeki yıl 3 yeni iPad modelini tanıtacak.

Apple geleneksel olarak yeni iPad modellerini tanıtarak iPad serilerini güncelliyor ancak söylentiler Apple’ın bu yıl iPad Pro ailesini daha da güçlendirerek özellikle internette içerik üreten kişilere ya da basit iş süreçlerini yönetebilmek için MacBook Air muadili tabletlerle karşımıza çıkacağı yönünde.

Ayrıca yayınlanan raporda Apple’ın yeni iPad’lerini 2017 yılının Mart ayında da tanıtacağı belirtilmiş.

Kaynak: http://www.webtekno.com/

Whatsapp İletişim