Dijital Pazarlama Genel

Dijital Pazarlama Uzmanlarının Okuması Gereken 7 Kitap !

dijital pazarlama kitapları

Dijital ve sosyal medya pazarlamasının özellikle son dönemdeki yükselişi ile markalar pazarlama ve reklam çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı. Bu da hedef kitlelerine ulaşmak isteyen markaların ve dolayısıyla bu markaların çalıştığı ajansların dijital pazarlama trendlerini takip etmesi ve bunlara uygun stratejiler geliştirmesini bir zorunluluk haline getirdi.
Dijitalin dinamiğine uygun olarak çok hızlı gelişen ve ilerleyen bu pazarlama tekniklerini takip etmek ve trendlerin gerisinde kalmamak için ise bu alanda içerik üreten bloglar haricinde uzmanların yazdığı ve pazarlama dünyasında artık birer klasik haline gelen dijital pazarlama kitapları da okumak gerekiyor.
İşte ister dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik pazarlaması, marka yönetimi gibi konularla ilgileniyor ve kariyerinizi bu yönde ilerletiyor olun, isterseniz de bu alana yeni girmeyi planlıyor olun mutlaka okumanız gereken dijital pazarlama kitapları listemiz huzurlarınızda.

1. Parlak Fikirler Nasıl Doğar – Steven Johnson

1. Parlak Fikirler Nasıl Doğar – Steven Johnson
Başarılı bir pazarlama kampanyası ve stratejisi için şüphesiz yaratıcı fikirlere ihtiyaç var. İnovasyon sürecinin en önemli ve olmazsa olmaz öğesi olan parlak fikirlerin ortaya çıkması için ne gibi durumlara ihtiyaç duyulduğu ve bir fikri yaratıcı yapan öğelerin neler olduğunu anlatan Parlak Fikirler Nasıl Doğar ile yaratıcı düşünce stratejisinin temellerine inebilir, pazarlama çalışmalarınız için fikir üretme sürecini böylelikle daha basite indirebilirsiniz.

2. Akıldışı ama Öngörülebilir – Dan Ariely

akildisi-ama-ongorulebilir
Bu kitabın odak noktası insanın karar verme mekanizması üzerine kurulu. “Neden, bazen kendimizi heyecanla ihtiyacımız olmayan şeyler alırken buluruz?”, “Neden, 1 liralık aspirin aldığımızda başımız ağrımaya devam ederken, aspirinin fiyatı 50 lira olduğunda başımızın ağrısı yok olur?” gibi eğlenceli örneklerden yola çıkarak insanın karar verme aşamasında etkili olan öğeleri inceleyen kitap tüketicileri anlamak için çok yararlı analizler sunuyor.

3.Nöro Marketing – Patrick Renvoisé & Christophe Morin

k2mediacat09

Nörobilimi ikna gücünüzü artırmada ve satışlarınızı artırmada nasıl kullabilirsiniz? Beyin araştırmaları ve beynin karar verme mekanizmasını inceleyerek bunun pazarlama ve satış üzerindeki etkilerini detaylı bir şekilde anlatan kitap daha etkili satış stratejileri geliştirmenize yardımcı olacak bir nitelik taşıyor.

4.İşte Bu Fikir Tutar – Dan Heath

fikir
Pazarlama kampanyanız veya reklamınız için yaratıcı ve akılda kalıcı fikirler bulmakta zorlanıyorsanız Dan Heath’in bakış açısına şans vermenizi tavsiye ederiz. Bazı fikirlerin neden tuttuğu, bazılarının ise neden solup gittiğini sorgulayan kitap viral olabilecek işlerin arkasındaki fikir üretme aşamasını anlayabilirsiniz.

5.Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – Ann Handley & C.C. Chapman

Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – Ann Handley & C.C. Chapman
İçerik pazarlamasının son yılların en önemli trendlerinden biri olduğunu ve her geçen gün önemini artırdığını artık pazarlamayla içli dışlı olan herkes biliyor. Sosyal medya pazarlamasının da temellerinden olan içerik üretimine değinen en güncel kitaplarından biri olan Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları online içerik üretiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, mükemmel, ilgi çekici, unutulmayan, takip edilen, paylaşılan içerikleri yaratmanın inceliklerini usta bir şekilde anlatıyor.

6.Dijitoloji – Emre Açıkel & Mehmet Çelikol

dijitoloji
Pazarlama ve satışın dijital mecralara kaymasıyla sektörde nelerin değiştiğini ve pazarlamanın yeni kurallarını anlatan kitap özellikle internet girişimcileri için önemli bilgiler içeriyor. Bu kitapta sosyal medyadan e-posta pazarlamasına, arama motorlarından mobil pazarlamaya dijitalin her alanı hakkında güncel stratejilere ulaşabilirsiniz.

7.Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya – Salih Seçkin Sevinç

pazarlama-iletisiminde-sosyal-medya
Geleneksel pazarlamanın sonuna geldiğimiz içgörüsünden yola çıkan yazar onun yerini dolduran sosyal medya pazarlamasının medya iletişimine odaklanıyor. Hangi markaların bu hızlı gelişen trend içinde büyüyeceği, hangilerinin başarısız olacağı örnek vaka çalışmalarıyla açıklanıyor.

Kaynak : listelist.com

Whatsapp İletişim