Bilim ve Teknik Teknoloji Haberleri

DJI yeni drone’u Mavic Air’i tanıttı

Ürettiği drone ve görüntüleme ürünleriyle haklı bir üne kavuşan DJI, New York’da Mavic Air isimli yeni drone modelini tanıttı.Markanın başarılı drone modeli Mavic Pro’dan daha ufak boyutlarda olan Mavic Air katlandığında neredeyse akıllı telefon boyutlarına ulaşıyor.

12 MP’lik 1/2.3inç CMOS sensöre sahip 24 mm f/2.8 kamerayla gelen Mavic Air, 4K çözünürlükte 30 fps video kaydı gerçekleştirebiliyor. 1080p ve 720p’deki 120 fps seçeneği sayesinde Mavic Pro ile yavaşlatılmış çekim de mümkün olacak.Üç eksenli kamerasıyla stabil kayıt gerçekleştiriyor. Üzerindeki kamera ayrıca 32 MP’lik panorama fotoğraf çekimine de olanak sağlıyor.

Ön, alt ve arkada yer alan optik sensörleri ve APAS sistemi ile hem nesnelere çarpmayı engelliyor hem de kazalardan kaçabiliyor.

21 dakikalık uçuş süresine sahip olan Mavic Air’in maksimum hızı ise 68 km/s olarak açıklandı.

Modelin küçük kardeşi Spark gibi el hareketleriyle kontrol edilebilen Mavic Air’i dilerseniz DJI Goggles ile de kullanmak mümkün olacak.

Siyah, kırmızı ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan modelin satış fiyatı ise 799 dolar açıklandı. Birçok ekstraya sahip olan paketi ise 999 dolara satışa sunuluyor. İlk teslimatlar ise 28 Ocak günü yapılacak

DJIDJI Mavic AirdroneManşet

Whatsapp İletişim