Genel

E-Okul İlkokul kayıt ve E-okul VBS veli bilgilendirme sistemi

E-Okul ilkokul kayıt işlemi, ilkokula yeni kayıt olacak öğrenciler için E-Okul sistemi üzerinden verilen hizmettir. E Okul ilkokul kayıt sistemi sayesinde herhangi bir evrak işi ile uğraşmaya gerek bile kalmadan, kayıt zamanları başladığında öğrencinizin kaydını E-Okul sistemi üzerinden yapmanız mümkündür. E-Okul ilkokul kayıt sistemini kullanarak öğrencinizi okula kaydettirmek için, kayıt dönemlerinin açılmasını beklemeniz gerekmektedir.

 

E Okul ilkokul kayıt sistemi sayesinde evrak işleri ile uğraşmadan ya da herhangi bir bağış yapmadan öğrencinizi okula kolaylıkla kaydettirme imkanına sahipsiniz. E-Okul ilkokul kayıt sistemini kullanabilmek için ise yapmanız gerekenleri yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde anlattık. MEB Milli Eğitim Bakanlığı internet alt yapısını kullanarak E-Okul veli bilgilendirme sistemi’ni oluşturdu. Bu sistem sayesinde hem öğrenciler hem de veliler okulla ilgili bilgilere kolayca erişim imkanına sahip oluyor. Peki E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS üzerinden hangi bilgilere ulaşılır?

E-OKUL İLKOKUL KAYIT NASIL YAPILIR?

E-Okul ilkokul kayıt işlemini yapabilmek için, yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi, kayıt dönemlerinin gelmiş olması gerekmektedir. Kayıt dönemleri açıldığında E-Okul ilkokul kayıt sistemi de açılacaktır ve bu sisteme E-Okul web sitesinde ulaşabilirsiniz. Sistemin web sitesine yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. E-Okul ilkokul kayıt işlemini için öncelikle linke tıklayıp siteye gidiniz. Siteyi açtığınızda karşınıza aşağıdaki görselde görebileceğiniz türde bir web sayfası çıkacaktır. Kayıt dönemi açıldığında, sayfada öğrenci girişi yapabileceksiniz ve bu şekilde öğrencinizin ilkokula kaydını E-Okul ilkokul kayıt sistemi aracılığı ile tamamlamış olursunuz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

E-Okul Ders Programı : E-okul ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı ,

Devamsızlık Bilgileri : 2011 – 2012 eğitim öğretim yılı dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ,

Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır. Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir .

E-Okul Giriş : e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne öğrenci, veli, yönetici ve öğretmenlerin nasıl eokul giriş yapacağınızı öğrenmek için E-Okul Giriş sayfasını ziyaret edebilirsiniz

E-Kayıt : Evraksız, bağışsız E Kayıt işlemleri, sınavsız öğrenci ortaöğretim kurumları ekayıt işlemleri için E-Kayıt linkini takip edebilirsiniz .

E-OKUL ŞİFRE ALMA YÖNTEMLERİ NASIL?

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz; Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No’, ‘Öğrenci Okul No’ ve ‘Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır. Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş’ seçeneğine tıkayınız.

Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilirler; E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak yapmanız gereken E-Okul sayfasına ulaşmaktır. Daha sonra öğrenciye ait T.C. kimlik numarasını ve okul numarasını ilgili alanlara yazınız. Sayfa üzerindeki güvenlik kodunu da ilgili boşluğa yazıp, girişinizi yapınız. Açılacak olan sayfadan öğrenciye ait kimlik bilgilerini doğrulayarak sisteme girişinizi tamamlayabilirsiniz.

E-OKUL VBS İLE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILIR?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

– devamsızlık bilgisi

– not bilgisi

– haftalık ders programı

– sınav tarihleri

– aldığı belgeler

– yıl sonu notları

– e-karne

– nakil durumu

– şube yazılı ortalamaları

– sınıf bilgileri

MEB E-OKUL NEDIR?

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

 Kaynak:aksam.com.tr
Whatsapp İletişim