Genel

Google’dan bir satın alma daha geldi

Teknoloji dünyasının büyük isimleri yükselişlerini sürdürürken, farklı ve küçük firmaları bünyelerine katarak, daha da büyüyorlar ve Google da son dönemde bir çok farklı satın alma haberi ile karşımıza gelmişti. Şimdi de yeni bir bilgi daha geldi.

Google cephesinden yapılan açıklamaya göre Anvato adındaki yazılım şirketi teknoloji devi tarafından satın alındı. Bu firma, aslında bir yönü ile oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü, Anvato, Alper Turgutadındaki Bilkent Üniversitesi mezunu bir girişimci tarafından ABD’de kurulan bir şirket ve bünyesinde başka Türkler de bulunmakta.

Google’ın Anvato için henüz ne kadar ödeme yaptığı konusunda bilgi bulunmuyor. Satın alma sonrası Anvato Google Cloud Program içerisine dahil oldu.

Anvato’nun faaliyet alanına bakacak olursak eğer, bir yazılım şirketi ve farklı platformlar arasında video içeriklerinin kodlanması, değiştirilmesi, yayınlanması ve güvenli bir şekilde dağıtımı yönünde çalışmalar gerçekleştiriyor.

Google’ın açıklamasına bakacak olursak eğer:

Google

“Today, we’re excited to announce that Anvato is joining the Google Cloud Platform team. Anvato provides a software platform that fully automates the encoding, editing, publishing and secure distribution of video content across multiple platforms.

Anvato’s Media Content Platform, which counts many large media companies as customers, will complement our efforts to enable scalable media processing and workflows in the cloud.”

Kaynak:maxicep.com

Whatsapp İletişim