Genel Teknoloji Haberleri

En İyi 5 Ücretsiz VPN Hizmeti Hangileri?

vpn
VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ’ın kısaltılmasıdır.Kısacası Virtual Private Network,İnternet üzerinden başka bir ağa bağlanmayı sağlayan bağlantı çeşididir.
İnternette güvenlice ve hiçbir kısıtlama olmadan da gezebilirsiniz.Bunu yapmak için bir Virtual Private Network hizmeti kullanmak zorundayız. Fakat günümüzde bu uygulamaların bir çoğu ücretlidir. Ancak bazı şirketler, sıradan kullanıcı için yeterli VPN trafiğini hiç bir ücret talep etmeden hizmete sunuyorlar. İşte bunların içinden 2017’nin en iyi 5 ücretsiz VPN hizmeti!

VPN kullanımı, gizliliğimizi korumak için oldukça önemli bir durumdur. Ancak birçok VPN servisi ücretli olduğundan dolayı, herkes erişimini gizleyemiyor ve yetkisi olmayan birçok kurum internet aktivitelerimizi izleyebiliyor. Bu hizmetler için ücret ödemek istemeyenler için işte ücretsiz 5 VPN hizmeti.

En İyi ücretsiz VPN hizmetleri hangileri?

1-TunnelBear

vpn

Logosu şirin bir ayı ve tasarımı gayet hoş bir ortam olması belki sizde belli bir ciddiyet algısı uyandırmıyor olabilir, ancak TunnelBear gayet ciddi bir Virtual Private Network servisi. 500 MB’lık bir trafiği her ay boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. 20 ülkeden fazla lokasyonda bulunan hizmet, gayet kullanışlı arayüzü ile hizmetinizde. Özellikle Windows platformu için ideal bir hizmet.

2- Windscribe

Windscribe henüz yeni sayılabilecek bir VPN servisi. Yeni olmasına yeni ama aylık 10 GB’lık trafik ile gayet bonkör bir ortam. Sekiz farklı server lokasyonundan ücretsiz seçim yapabiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız transfer bilgileri, oturum kapandıktan 3 dakika sonra siliniyor. Eğer Twitter’da bu hizmeti kullandığınızı paylaşırsanız 5 GB ek trafik, bir arkadaşınızı bu hizmete davet edersenin 1 GB ek trafik kazanıyorsunuz. Profesyonel pakete geçmek isteyenlere aylık yaklaşık 30 TL’den başlayan hizmetler sunuyorlar.

3- Hotspot Shield Free

Hotspot Shield Free, günümüzdeki en iyi ücretsiz VPN servislerden biri. Eğer hizmetin ücretli versiyonunu alırsanız 20 lokasyondan her birini seçerek bağlanmak istediğiniz lokasyonlara ulaşabilirsiniz. Aksi halde Hotspot Shield Free’nin belirlediği yerlerden erişim sağlamalısınız. Bu ücretsiz versiyonda internet erişiminiz biraz yavaş olabilir, ancak günlük yaklaşık 750 MB’lık kullanım sanıyoruz ki gayet cömert bir kotadır.

4- PrivateTunnel

PrivateTunnel size her ay hiçbir zaman aylık olarak bitmeyecen 200 MB’lık bir trafik sunuyor. İster şimdi, ister bir sonraki ay 400 MB olarak kullanın. Ancak bunu kullandıktan sonra ücretli olarak hizmeti almak istiyorsanız aylık üyelik ücreti ödemek zorunda değilsiniz. 20 GB ve 100 GB paketlerden birini alabilir ve buna göre bir ücret ödeyebilirsiniz. Aylık 30 dolara ise sınırsız kullanabilirsiniz. Kotası 200 MB da olsa denemeye değeceğini düşünüyoruz.

5- Freelan

Komut satırını kullanmayı seven bir PC kullanıcısıysanız, Freelan tam size uygun bir VPN hizmeti. Açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan olan bu hizmet, kanımızca biraz teknik yatkınlığı olan kişilere uygun.

 

Kaynak: webtekno

Whatsapp İletişim