Oyun

En İyi Pokemon Oyunları

Bir döneme animesi ile damgasını vuran Pokemon, oyunları ile varlığını sürdürüyor. Bu haberimizde en iyi Pokemon oyunlarını sizler için bir araya getirdik.

Gotta Catch ‘Em All! (Hepsini Yakala!) 90’larda doğanların asla unutamayacağı bir slogan ile başladı Pokemon efsanesi.

Türkiye’de ilk sezon animesi ile çocukların gönlünde taht kuran Pokemon furyası, 4 yaşındaki bir çocuğun kendini Pokemon sanıp 7. Kattan atması ile sona ermişti.

Türkiye’de çocukların psikolojisini bozduğu için apart topar yayından kaldırılan Pokemon, başta ana vatanı Japonya’da olmak üzere Avrupa ve Amerika’da hala faaliyet gösteriyor.

Animeleri ve sinema filmleri ile olduğu kadar oyunları ile de milyonlarıNintendo 3DS/DS başına kitleyen Pokemon efsanesine bu içeriğimizde yer veriyoruz.

En iyi Pokemon oyunları

Pokemon Yellow 

Seni seçtim Pikachu! Pokemon ile özdeşleşen Pikachu’yu asiliği ile tanıdık hep. Poke topuna girmeyen Pikachu’nun aslında kendine göre çok da anlamlı bir sebebi vardı.

Yıllarca hiçbir Pokemon eğitmeni tarafından seçilmeyen Pikachu, Ash’in seçiminden sonra esir kaldığı poke topundan çıkmış ve geri girmek istememişti.

Pokemon Red ve Pokemon Blue oyunları ile sükse yapan Game Freak, ilk defa renk platine sahip olan Pokemon oyunu ile karşımıza çıkmıştı.

GameBoy Color için geliştirilen Pokemon Yellow, efsanenin doğuşunda büyük pay sahibi oldu.

16-04/30/pokemon-yellow.jpg

Mew’in de dahil olduğu 151 Pokemon’un yer aldığı Pokemon Yellow, Kanto bölgesinde geçiyor.

Tüm Pokemon oyunlarında olduğu gibi Gym liderlerini yenip rozetleri toplamak ve efsane pokemon Mewtwo’yu yakalamak oyundaki amacımız. Pikachu ile başladığımız oyunu Nintendo 3DS sahibi iseniz eShop’tan satın alabilirsiniz.

Pokemon FireRed and LeafGreen

GameBoy Advance için geliştirilen Pokemon Red ve Green’in yenilenmiş sürümleri olan FireRed ve LeafGreen, GBA’nın nimetlerinden faydalanıyor ve gelişmiş grafikler ile karşımıza çıkıyordu.

Bulbasaur, Charmander ve Squirtle’dan birini seçip başladığımız oyunda toplamda yine 151 adet Pokemon yer alıyor ve Kanto bölgesindeki Gym liderlerini yenip rozetleri toplamaya çalışıyoruz.

16-04/30/firered.png

Pokemon Diamond and Pearl

4. nesil Pokemon oyunu olan Pokemon Diamond and Pearl ile seriye 107adet yeni Pokemon ekleniyor. Sinnoh bölgesinde geçen oyunda, TeamGalactic tüm evreni baştan yaratmak istiyor.

Bunun için ise Dialga ile Palkia’ya sahip olmaları gerekiyor. Biz de bu planı engellemek ve efsanevi Pokemondan birini yakalamak için önce Gym liderlerini yeniyor, daha sonra Pokemon ligine katılıyoruz.

Nintendo DS için piyasaya sürülen Diamond and Pearl konsolun sınırlarını zorlayan grafikleri ile ön plana çıkmıştı.

16-04/30/poke.jpg

Pokemon Black and White

Nintendo DS için çıkan son Pokemon oyunu olan Black and White’ta Pokemon’ları yakalamanın yanlış olduğuna vurgu yapılıyor.

Team Plasma tüm Pokemon eğitmenlerini, Pokemon yakalamanın yanlış olduğunu ve serbest bırakılmalarını söylüyor. Tabii işin aslının böyle olmadığı çok geçmeden anlaşılıyor.

Unova’da geçen Pokemon Black and White seriye 156 yeni Pokemon ekliyor. Oyundaki tüm Gym liderlerini yenmeden ve Pokemon ligini kazanmadan maalesef ki bir önceki nesle ait Pokemonları yakalamak imkansız. Reshiram ve Zekrom ise bu serinin başrol Pokemonları olarak oyundaki yerini alıyor.

16-04/30/blackandwhite.jpg

Pokemon Omega Ruby and Alpha Sapphire

3. nesil Pokemon’un yeniden yapımı olan Pokemon Omega Ruby and Alpha Sapphire, seriye yeni bir soluk getiriyor. Konuyu yıllardır değiştirmeyenGame Freak ekibi, yine bu seride de iki efsanevi Pokemon üzerine duruyor.

Pokemon Omega Ruby and Alpha Sapphire’ın en dikkat çeken özelliği iseDexNav.

DexNav ile bulunduğunuz alandaki tüm Pokemonları görebiliyor ve yakalayabiliyorsunuz. Hoenn bölgesinde geçen oyunda haftanın belirli günlerinde çıkan özel Pokemonlar da yer alıyor.

Nintendo 3DS/2DS için geliştirilen Pokemon Omega Ruby and Alpha Sapphire’a serinin en yenilikçi oyunu diyebiliriz.

16-04/30/pokk.jpg

Pokemon GO

Mobil cihazlar için Pokemon Shuffle‘dan sonra geliştirilen 2. oyun unvanını taşıyan Pokemon GO, şu sıralar dünyayı sallıyor. Nintendo’nun hisselerini %8 oranında arttıran Pokemon GO oyununda, AR teknolojisi ile gerçek mekanlarda Pokemon arıyor ve yakalamaya çalışıyoruz.

Pokemon yakalamak için sokak sokak gezmemize neden olan Pokemon GOiçin mobil platform için geliştirilen en iyi Pokemon oyunu diyebiliriz.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim