Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Facebook Yavaşlama Problemine Çözüm Önerisi

Artık neredeyse her mobil telefon sahibinin bir Facebook hesabı var.

Android telefonunda Facebook uygulamasını eğer siz de kullanıyorsanız ve “Facebook çok yavaş” diyorsanız, bu probleme bir çözüm önerimiz var.

İlk olarak android telefonunuzda kullandığınız Facebook uygulaması neden yavaşlıyor onu kısaca açıklayalım.

Neredeyse her ay sürekli yeni model android telefonlar çıkıyor. Her çıkan telefon, bir öncekine göre daha hızlı ve daha kapasiteli üretiliyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulama üreticileri de uygulamalarını daha büyük, daha gelişmiş özellikler içerecek şekilde güncelliyor. İşte yapılan her güncellemeden sonra sizin sahip olduğunuz android telefon artık biraz daha eskimiş oluyor. Telefonunuzda kullandığınız uygulamalar da bu yüzden daha yavaş çalışmaya başlıyor. Zaten telefon sektörünü canlı ve ayakta tutma stratejilerinden birisi de bu. Şimdi konumuza dönecek olursak. Eğer sizin de telefonunuz Facebook uygulamasını çok yavaş çalıştırıyorsa ve bundan sıkıldıysanız uygulamayı tamamen telefonunuzdan kaldırın! Evet yanlış duymadınız. Neden mi? Çünkü telefonunuzda zaten bir internet tarayıcısı, Facebook’un da bir mobil internet sitesi bulunuyor.

Telefonunuzdan facebook.com adresine giderek giriş yaparsanız, mobil Facebook sitesinin telefonunuzdaki Facebook uygulamasından daha hızlı ve stabil çalıştığını göreceksiniz. Bir süre bu şekilde Facebook’a internet tarayıcınızdan giriş yapın ve kullanın. Eğer daha hızlı bir kullanım sağlarsanız ve memnun kalırsanız Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Bazı telefonlarda Facebook uygulaması yüklü geldiği için kaldıramasanız bile kullanmadığınız takdirde herhangi bir yavaşlama olmayacak. Facebook uygulamasını kullanmaktan vazgeçerseniz telefonunuzun senkronizasyon ve eşitleme ayarlarından Facebook senkronizasyonu da kapatırsanız, uygulama çalışmazken telefonunuzun arka planında boş yere çalışmayacak ve telefonunuzu da biraz olsun hızlandıracaktır.

Facebook’u bu şekilde uygulama olmadan mobil Facebook sitesinden kullanan bir çok kişi var. Biz sadece bir öneride bulunduk, denemek ve karar vermek size kalmış. Bu yazı telefonunuzda Facebook uygulamasının yavaş çalışması problemine çözüm olarak yazılmıştır.

kaynak: andropedi.com

Whatsapp İletişim