Oyun

Ender Bulunan Pokemon’lar!

Tüm dünyada büyük bir ilgi ile oynanan Pokemon GO’daki ender bulunan Pokemon’ları sizler için listeledik. Peki oyundaki en nadir Pokemon’ları nereden bulacak ve yakalayacaksınız?

Tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO‘da en önemli amaç, Pokemon arşivini genişleterek en nadir Pokemon’ları yakalamak. Oyunda en güçlü ve en nadir bulunan Pokemon’ları yakalamak isteyen oyuncular, uzun yollar katetmek ve daha uzak mesafelere gitmek zorundalar.

Oyundaki Pokemon‘lar nadirlik ve yakalanabilirlik seviyelerine göre ayrılmış durumda. Oyuna ilk başladığınızda verilen birinci nesil Pokemon’lardan tutun, efsanevi olarak adlandırılan, yakalaması neredeyse imkansız seviyesine yakın olan birçok Pokemon oyunda yer alıyor.

Şu an oyunu oynayan birçok kullanıcının arşivinde, Pidgey, Widdle ve Zubaten çok bulunan Pokemon’lar arasındadır. Peki arşivinizi geliştirip nadir Pokemon’lar yapmanız için neler yapmanız gerekiyor?

Nadir Pokemon’lar Nasıl Yakalanır?

Bilindiği üzere Pokemon GO‘da Pokemon yakalamak için yapmanız gereken şey, devamlı olarak hareket ederek yeni yerler keşfetmenizden geçiyor. Ama iş nadir Pokemon yakalamaya geldiğinde ise verilebilecek en iyi ipucu farklı bölgelere gitmeniz olacaktır. Çünkü Pokemon GO’da nadir Pokemon bulmanız tamamen şanslı olmanızdan geçiyor. Buna rağmen nadir Pokemon’lar yakalamak istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç püf noktavar.

16-07/13/pokemon-go-rare-pokemon-3.jpg

Pokemon GO konum servislerine bağlı olarak çalışan bir oyun. Bulunduğunuz bölgede herhangi bir Pokemon görmüyorsanız eğer, kalabalık bölgelere doğru ilerlemeniz, nadir Pokemon yakalamak için en büyük yardımcınız olacaktır. Oyunun algoritması gereği kalabalık bölgelerde nadir Pokemon yakalama şansınız, seyrek alanlardan çok daha fazladır. Oyunda bulunan Pokemon‘lar çevre faktörlerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin herhangi bir su birikintisi veya deniz kıyısında su Pokemon’u yakalama şansınız çok daha yüksektir.

Kalabalık olmayan seyrek, kırsal bir alanda bulunuyorsanız eğer, harita üzerinde göreceğiniz yaprakların altını mutlaka kontrol etmenizde fayda var. Oyunda yakalayabileceğiniz özellikle nadirlik seviyesindeki birçok Pokemon’u bu yaprakların altında bulabilirsiniz.

Oyunu oynadığınız sürede çok fazla yer gezmenize rağmen Pokemon yakalamakta sıkıntı yaşıyorsanız eğer, oyunda bulunan Incense nesnesini kullanarak belirli süre boyunca Pokemon’ları etrafınıza çekebilirsiniz.Nadirlik seviyeleri yüksek olmasa da, bu yöntemle arşivinizdeki Pokemon sayısını arttırabilirsiniz.

16-07/13/pokemon-go-rare-pokemons-4.jpg

Aşağıdaki listede oyunda yakalama şansınızın en yüksek olduğu 151 adetPokemon’u nadirlik ve yakalanabilirlik seviyelerine göre sıraladık. Yakalamak için aklınızda olan Pokemon’un nadirlik seviyesine göre ne kadar kolay bulup bulamayacağınız hakkında tahmin yürütebilirsiniz.

En Yaygın Pokemon’lar

Rattata 22.83
Meowth 11.61
Magnemite 5.7
Abra 5.558
Voltorb 5.546
Geodude 3.536
Ekans 3.09
Gastl y2.919
Caterpie 2.077
Weedle 2.035
Nidoran .789
Vulpix 1.743
Zubat 1.735
Growlithe 1.668
Drowzee 1.643
Ponyta 1.564
Pidgey 1.518
Raticate 1.514
Eevee 1.468
Machop 1.309
Paras 1.0630
ddish 1.022

kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim