Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 7 Tanıtım Tarihi Netleşti!

Son dönemlerin en çok konuşulan telefonlarından biri olan Galaxy Note 7’nin tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Galaxy Note 7 ne zaman tanıtılacak? Galaxy Note 7 özellikleri neler?

Aylar süren bekleyişin ardından nihayet Samsung cephesinden Galaxy Note 7’ye ilişkin resmi bir açıklama geldi. Samsung, merakla beklenen üst düzey akıllı telefonun tanıtım tarihini resmen açıklamakla kalmadı, altıncı nesil Note serisi telefonun “Galaxy Note 7” olarak isimlendirileceğini de onayladı.

16-07/13/galaxynote7_invitation_main_1.jpg

Galaxy Note 7, 2 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek “Unpacked 2016”etkinliği kapsamında tanıtılacak. Etkinlik Türkiye saatiyle 16.00’da başlayacak. Samsung, Galaxy Note 7 için eş zamanlı olarak Rio de Janeiro ve Londra’da da tanıtım etkinlikleri düzenleyecek.

Neden Galaxy Note 7?

Altıncı nesil Note serisi telefonun Galaxy Note 7 olarak isimlendirilmesine ilişkin ayrıca Samsung cephesinden bir açıklama geldi.  Samsung’a göre Galaxy Note 7, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge serisinde tamamlayıcı rolü üstlenerek ürün portföyünü birleştirecek. İkincisi ise Galaxy Note 7, Galaxy S serisiyle isimlendirme noktasında yaşanan karışıklığa son verecek.

Galaxy Note 7‘de ekran kavisli yapıda olacak. Telefonun düz ekranlı modeli ise beklenmiyor. Galaxy S7 edge’in birçok özelliğini miras alacak yeni nesil Note serisi telefonda Snapdragon 821/Exynos 8893 işlemci, 4.000 mAh kapasiteli pil, 6GB RAM,  64GB dahili depolama, iris tarayıcısı, yeni nesil kullanıcı arayüzü ve tabii ki gelişmiş S-Pen kalem deneyimi fark yaratan detaylar olacak.

kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim