Genel

Facebook Kendi Şehirini Kuruyor!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan sosyal ağı Facebook şimdi de çalışanlarına verdiği değerle ön plana çıkıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerburg ile ünlü mimar Frank Gehry bir araya gelerek yeni şehir planları yapmaya başladı. 10 bin çalışanını ve çalışanlarının ailesi için yeni bir şehir yapmak isteyen Mark Zuckerburg bu konuda ünlü mimar Frank Gehry ile çalışmaya karar verdi.
siege_facebook
Bir site gibi bazı bölümleri halka açık ancak diğer kısmı sadece çalışanlarına ait olacak. İnsanın Facebook çalışanı olası geliyor bu haberden sonra. Şehir içerisinde parklar, oteller, süpermarketler ve lüks konutlar yer alacak. Çevreci olduğundan dolayı binaların üzerine meşe ağaçlarıyla yukardan bakıldığı zaman orman görüntüsüne sahip bir yer haline getirilecek olan şehir tamamen çevre dostu bir ortam içerisinde olacak. Yeni Facebook şehrinin ise ABD’nin San Francisco kentinde okyanus kenarında kurulması bekleniyor.
90jp9bnr0ak00025
Bu şehir uygulamasını ilk kez Mark Zuckerburg yapmıyor. Daha önce Cadbury ailesi kendi şirketleri için Bournville isminde yeni bir inşa etmişlerdi. Amazon’un kurucusu olan Jeff Bozes da kendi bağımsız yerleşkesini kurmayı planlıyor. Bakalım Facebook şehri nasıl bir hale gelecek. Bizde merakla bekliyoruz. Peki siz Facebook’un bu şehrinde ailenizle yaşamak ister miydiniz?

Kaynak : www.veteknoloji.com

Whatsapp İletişim