Adana Sosyal Medya Genel Sosyal Medya

Facebook, slideshow özelliğini duyurdu

Pazarlama kampanyalarını sosyal medya üzerine yoğunlaştıran şirketler için Facebook’tan yeni bir özellik geldi: slideshow.

Facebook, hareketsiz fotoğraflardan oluşan, reklamcılar için kullanımı kolay, insanlar içinse ilgi çekici videolar oluşturulmasını sağlayan slideshow özelliğini kullanıma sundu. Yeni bir video oluşturma aracı olmasının yanı sıra yeni bir reklam formatı da olan slideshow, özellikle bağlantı hızının daha yavaş olduğu, gelişmekte olan ülkelerdeki reklamcıların marka hikayelerini anlatmalarına yardımcı oluyor. Slideshow, video oluşturmak için yeterli kaynağa sahip olmayan küçük işletmeler için de etkin bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Slideshow’u Kenya ve Nijerya’da Coke Studio Afrika programının yeni sezonunu duyurmak için kullanan Coca Cola, 2 milyon ile hedeflediklerinin iki katı insana ulaştı ve programın Kenya’daki bilinirliğini 10 puan artırdı. Bu başarılı sonuçları mümkün kılan slideshow’un reklamcılara ve insanlara sunduğu avantajlar arasında şunlar da yer alıyor:

Her ölçekten işletmeye video oluşturma şansı sunuyor: slideshow, video oluşturmak için gerekli olan zaman ve kaynak ihtiyacını azaltıyor. İşletmeler, slideshow oluştururken kendi görsellerini kullanabildikleri gibi Facebook’un stok fotoğraf kütüphanesinden de görsel seçebiliyor.

Daha fazla insana video ile her cihazda ulaşılabiliyor: dosya boyutunun daha küçük olması reklamcıların daha fazla insana cihaz ve/veya bağlantı hızı fark etmeksizin ilgi çekici videolarla ulaşmasını sağlıyor.

Daha az veri kullanıyor: 15 saniyelik bir slideshow, dosya boyutu olarak aynı uzunlukta bir videodan 5 kat daha küçük.

Kaynak: teknolojioku.com

Whatsapp İletişim