Genel Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Facebook’ta Sıra 360 Derece Fotoğrafta

Facebook için geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni özellik 360 derece video olurken yeni yapılan açıklamada artık 360 derece fotoğraf özelliğinin de kullanılabileceği belirtildi.

Facebook'ta Sıra 360 Derece FotoğraftaFacebook F8 Konferansı’nda Facebook ile ilgili detaylı bilgiler paylaşırken yeni özellikler hakkında da bilgi vermişti. 360 derece kayıt özelliği sunan yeni nesil kameralar ile yapılan kayıtların artık Facebook üzerinden destekleneceği ve 360 derece videoların izlenebileceği belirtilirken bu konuda Facebook çıtayı bir adım daha üste çıkardı. Yapılan son resmi açıklamalarda Facebook üzerinden 360 derece fotoğrafların da kullanılabileceği belirtildi. Konu ile ilgili tarih verilmesi de önümüzdeki aylarda bu özelliğin kullanıcılar için sunulması bekleniyor.

Facebook tarafından geleneksel hale getirilen F8 konferanslarında Facebook ve gelişen teknoloji hakkında detaylı bilgiler paylaşılırken özellikle Facebook’un gelişimi hakkında detaylı bilgiler almak mümkün oluyor. Facebook’a eklenecek yeni özellikler üzerinde çalışılan projeler ve yeni ürün tanıtımlarının gerçekleştirildiği bu konferans dünya genelinde büyük ilgi görürken özellikle Facebook tarafından bu etkinliğin geleneksel hale getirilmesi Facebook için aynı zamanda reklam niteliği de taşıyor.

Son zamanlarda sanal gerçeklik ve 360 derece video gibi konulara kullanıcıların ilgi göstermesi Facebook’un da bu yönde gelişmesini sağlarken ilk olarak 360 derece video desteği ve ardından fotoğraf desteği sosyal medyada kullanılmaya başlanacak.

360 derece fotoğraflar ile birlikte çok geniş açılı fotoğraf çekimi yapılacak ve kullanıcılar fotoğraf içerisinde yönlendirmeler yaparak farklı alanları gezerek görebilecek. Bu açıdan bakıldığında oldukça interaktif bir görüntü sağlanması beklenirken bunun 360 panorama görüntüleriyle de benzer bir kullanım sunması bekleniyor.

kaynak:veteknoloji

Whatsapp İletişim