Teknoloji Haberleri

Karakollar Drone’larla Korunacak!

         Drone kullanımı her geçen gün artarken, genellikle hobi ve iş amaçlı tercih edilen bu cihazlar ülkemizde terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerine yardımcı olacak.

Karakollar Drone'larla Korunacak!

Son yılların en popüler teknolojilerinden olan drone yani insansız hava aracı, hobi ve iş amaçlı son kullanıcı tarafında yoğun ilgi görüyor. Ancak, neredeyse her yeni teknolojide olduğu gibi bu cihazlarda askeri alanda tercih ediliyor.

Siirt Valiliği tarafından satın alınan 34 adet drone, terörle mücadele konusunda kullanılması için güvenlik güçlerine teslim edildi.

Bugüne kadar drone’lardan büyük verim elde ettiklerini ve tüm karakollarda kullanılması için planlama yaptıklarını belirten yetkililer, özellikle teröristlerin tespitinin bu cihazlar sayesinde daha kolay hale geldiğini vurguluyorlar.

500 metre yüksekliğe çıkabiliyor!

Valilik tarafından satın alınan insansız hava araçlarını yakından incelediğimizde, sektörün popüler markası haline gelen DJI’ın Inspire modeli olduğunu görüyoruz.

16-05/14/haber-2016-05-drone2-1463183519.jpg

500 metre uçuş irtifasına ve 2 kilometre uçuş mesafesine sahip olan bu cihaz, 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, cihazın kontrolü için kumanda üzerine takılacak olan tablet veya akıllı telefondan görüntüler canlı olarak izlenebiliyor.

Drone’da bulunan ve “ Beni Takip Et ” olarak adlandırılan özellik sayesinde cihazın belirtilen hedefleri otomatik olarak takip etmesi sağlanabiliyor. Böylece, güvenlik güçlerinin hareketleri hedefleri izlemesi büyük oranda kolaylaşıyor.

Kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim