Sosyal Medya

Facebook’u en aktif kullanan ülke Türkiye oldu

Facebook'u en aktif kullanan ülke Türkiye oldu
The Wall Street Journal, Facebook’un kullanım oranlarını açıkladı
Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcı sayısını artıran Facebook, ülkemizde de en aktif kullanılan sosyal medya mecrası konumunda. Facebook’un ülkemizdeki bu popülerliğini resmileştiren bir rapor, The Wall Street Journal tarafından açıklandı.The Wall Street Journal’ın hazırladığı infografik, Facebook’un dünya üzerindeki kullanım oranlarıyla önemli detayları ortaya koydu.Infografik incelendiğinde, 2014 yılı içerisinde aylık 1 milyar 393 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’u, en aktif kullanan ülker sıralamasında Türkiye’nin birinci olduğu görülüyor.

Şubat ayı içerisinde bilgisayar üzerinden ziyaret eden kullanıcı oranında Türkiye, %89.4 oranla zirvede yer alıyor. Türkiye’yi, %88.1 ile Uruguay ve %83.8 ile Brezilya takip ediyor.

Kullanıcı sayıları incelendiğinde, Asya – Pasifik ülkeleri 449 milyon kullanıcı sayısıyla diğer bölgeleri geride bırakıyor. Avrupa 301 milyon, ABD ve Kanada 208 milyon kullanıcı ile diğer bölgeleri oluşturuyor.

Daha detaylı bilgi almak için The Wall Street Journal’ın hazırladığı infografiği inceleyebilirsiniz.

facebook istatistik

Kaynak : teknolojigundem.com

Whatsapp İletişim