Oyun

Farklı bir Pokémon bulmak için ne yapmalısınız?

Pokédex’iniz, Zubat’tan, Pidgey’den, Nidoran’dan ya da bu pokémonların benzerlerinden geçilmiyor mu? sürekli aynı pokémonu yakalamaktan sıkıldınız mı? Merak etmeniz, kaderiniz böyle yazılmamış. Sadece hayatınıza biraz hareket gerekiyor. Nasıl mı?
Pokémon dünyası da bizim dünyamız gibidir. Nasıl ki, karada balık yüzmez; pokémonlar için de durum öyledir. Mesela, su türünden bir pokémon istiyorsanız, deniz kenarı, dere kenarı gibi yerlerde bulunmanız gerekiyor. Bu tip yerlerden uzak olduğunuz sürece, su pokémonları bulma ihtimaliniz de oldukça düşük olur.

İlle de Pikaçu olsun derseniz, bol ağaçlı ormanlık alanlarda karşınıza çıkma ihtimali yükseliyor. Bulbasaur için de çalılık, otluk yerler ideal olabilir. Bulmak istediğiniz pokémonun habitatını internetten araştırarak bulabilir ve bu sayede nereye gideceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu arada unutmadan belirtelim. Pokédex’inizde renkli olarak görünen pokémonlar, yakalamış olduğunuz pokémonlardır. Griyle gözükenler, yaklaştığınız ancak henüz yakalayamamış olduklarınızdır.

Ayrıca istediğiniz pokémonları bulmak için diğer oyunculardan bilgi alabilir, onlarla işbirliği yapabilirsiniz.
Gözünüz “Nearby”da olsun.

 

kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim