Teknoloji Haberleri Yazılım

Windows 10 1 milyar hedefine ulaşmak istiyor

Microsoft çok şey beklediği Windows 10 hakkında, istediği başarıya ulaşamamış gibi gözüküyor. W10, istenen indirme rakamlarına ulaşamadı.

Şirket sözcüsü, açıklamasında çarpıcı ifadeler kullandı. Şirket sözcüsü, “Microsoft Windows 10, pazara muazzam bir giriş yaptı ve ayda 350 milyon indirme sayısı elde etti. Ancak, şirketimizin başka projelerle de ilgilenmesi gerekiyordu.

1 milyar hedefine ulaşacağız ama bu, istediğimizden biraz daha fazla zaman alacak. Yeni ticari ortaklarımız ile heyecan veren çalışmalar yürütüyoruz. Kullanıcı odaklı projelerimize de yoğunlaştık. Gelecekten çok umutluyuz.” açıklamasında bulundu.
W10 işletim sisteminin, firma tarafından dilenen başarıları elde edememesinin pek çok sebebi var. Özellikle eski ama çok kullanılan donanım ve yazılımlarla sorun yaşaması ciddi bir problem. Diğer bir sıkıntı ise Microsoft’un aşırı “W10’a geçiş” politikaları güderek, kullanıcıları istemeden, yeni işletim sisteminden, daha kullanım fırsatı bulmadan soğutması; yani yanlış reklam politikası oldu. Neyse ki bu baskıcı uygulama da, 29 Temmuz’da son buluyor. İnsanların, kafası rahat bir şekilde seçim hakkına sahip olması ön yargıları kırabilir.

kaynak: haberya.com

 

Whatsapp İletişim