Genel

Galaxy M20 ekran tasarımı doğrulandı!

Samsung merakla beklenilen yeni Galaxy M serini bildiğiniz üzere çok yakın bir zaman içerisinde resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Yapılan çeşitli sızıntılarla sık sık gündeme Samsung Galaxy M20 modeli, bu sefer ise ekran tasarımı sızıntısı ile birlikte karşımıza çıkıyor. İşte, Samsung Galaxy M20 ekran tasarımıböyle olacak!

Galaxy M20 ekran tasarımı doğrulandı!

Samsung, yeni Galaxy M serisi ile orta segment için fark yaratmak istiyor. Bu telefonlar ile XiaomiHuaweiOppo gibi markaların orta segment telefonlarının yerini almak için agresif bir şekilde fiyatlandırılması bekleniyor. Şirket, M10 ve M20 modellerinin piyasaya sürülmesinden hemen sonra piyasaya çıkartması muhtemelen olan Galaxy M30 üzerinde çalıştığı söylentileri de var.

Daha önceden 91mobiles, tarafından yapılan sızıntı ile birlikte Samsung Galaxy M20 telefonun su damlası olarak adlandırılan ekran çentiği ile karşımıza çıkacağını öne sürmüştü.

Bugün ise, 91mobiles tarafından yapılan sızıntıyla birlikte merakla beklenen Samsung Galaxy M20 ekran tasarımı doğrulandı. Sızıntıyla, Galaxy M20modeline ait olan ekran koruyucusu gözler önüne serildi.

Hemen aşağıdan da görebileceğiniz görsel ile birlikte, Galaxy M20′nin su damlası ekran çentiği ile geleceği kesinleşmiş durumda. Bunun haricinde ise kavisli köşelere sahip olduğunu gözlemlediğimiz Galaxy M20‘nin ekranı, Samsung’un orta segment telefonları için yeni bir devri başlatacak.

Böylece tam ekran profilini koruyan teknoloji devi M20’nin ekran tasarımı ile beraber kullanıcılara daha fazla kullanılabilir ekran alanı sunacak.  Galaxy J ve Galaxy On modellerinin yerini alacak olan yeni M serisi hem fiyatlandırma hem de tasarım açasından orta segmente yepyeni bir hava katmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy M20 özellikleri nasıl olacak?

Tüm bunları geride bırakacak olursak, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde de söz konusu M20’nin bazı önemli özellikleri de sızdırılmıştı.

Sızdırılan bilgiler doğrultusunda, Galaxy M20 modelinin 6.1 inç LCD IPS bir ekranın üzerine kurulacağı ön görülüyor. Bunun haricinde ise Exynos 7885 işlemci tarafından desteklenecek cihaz 3 GB RAM ile 32 GB hafıza desteği ve 4 GB RAM ile 64 GB hafıza desteği alarak iki ayrı şekilde sunulması bekleniyor.

Tasarımsal olarak sızdırılan görsellere göre, ön tarafta yağmur damlası şeklinde bir çentik ve arka tarafta ise çift kamera kurulumu dikkat çekiyor. Arka tasarım olarak genel Samsung tasarımlarından biraz çıkmış ve sanırım diğer Android cihazlardan esinlenilmiş gibi duruyor. Arka tarafta bir de parmak izi detayı bulunuyor çünkü ön tasarım çentikli ve çerçevesiz ekran tasarımına sahip. Kamera özellikleri ile alakalı henüz bilgi sızdırılmadı.

Son olarak ise geçtiğimiz günlerde ayrıca Samsung’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgilere göre, söz konusu telefonun 5000 mAh‘lik bir batarya ile de karşımıza çıkacağı doğrulanmıştı.

kaynak: shiftdelete.net


Whatsapp İletişim