Genel

Samsung drone pazarına mı giriyor?

Samsung, yepyeni bir pazara daha girmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan sızıntılara göre Samsungdrone üretimi üzerinde çalışıyor. Peki Samsung drone nasıl olacak?

Beyaz eşyalardan bile kontrol edilebilen Samsung drone!

Akıllı telefondan tablete, buzdolabına, çamaşır makinesi kadar birçok ürün üreten Samsung yepyeni bir alana daha girmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan patentlere göre şirket insansız hava araçları üzerinde aktif olarak çalışmalar yapıyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ne çeşitli patent başvuruları yapan marka oldukça iddialı bir ürün üzerinde çalışıyor. Patentlerde yer alan bilgilere göre Samsung drone birçok sensöre ev sahipliği yapacak.

Kamera sensörünün yanı sıra, jiroskop, barometre, pusula, ultrasonik, sıcaklık, ışık ve ultraviyole sensörlerini bünyesinde barındıracak olan drone; telefon, tablet veya PC bağlantılı kablosuz kontrolcüler ile kullanılabilecek. Ancak patentte yer alan en ilginç detay ise bunların yanı sıra çamaşır makinesi, buzdolabı veya herhangi bir elektronik ev eşyası ile de kullanılabileceği.

Dönüştürebilir bir yapıya sahip olan drone ayrıca katlanabilir pervaneleriyle mobiliteye verilen önemi de ortaya çıkartıyor.

DJI’in elinde olan drone pazarına Samsung’un gerçekten girip girmeyeceği şu an için belirsiz. Ancak bu konuda çalışmalar yaptığı kesinleşen markanın bir sürpriz yapma ihtimalide mevcut.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim