Genel Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 20, S Pen’i bilgisayar faresine çeviriyor

Samsung Galaxy Note 20 için beklenen çıkış tarihi açıklandı. Çıkış tarihinin açıklanması ile birlikte Galaxy Note 20 ve S Pen özelliği arasında kurulacak olan sinerji merak ediliyor.

Samsung Galaxy Note 20 S Pen özelliği ile şaşırtacak

Her Galaxy Note modeline özel bir S Pen üreten Güney Koreli şirket, son yıllarda bu kalemin işlevselliğini pek değiştirmedi. Sadece bazı ufak değişikliklere yer veren Samsung, bu sefer bu stratejisini değiştirecek gibi duruyor.

Galaxy Note 20 Ultra’nın görüntülerini sızdıran “Jimmy is Promo” isimli Twitter kullanıcısı, bir fotoğraf daha paylaştı. Bu fotoğrafta Note 20 modeli ile S Pen’i görüyoruz. Yeni amiral gemisinin kalemi diğerlerinden farklı olacak.

Görüntüye bir göz attığımızda ekranda şu cümle yer alıyor: “Kalemin ucunu (imleci) hareket ettirmek için S Pen’in düğmesine basılı tutun ve kaleminizi hareket ettirin.” Ayrıca aşağıda imleç hızını, imlecin kapladığı büyüklüğü ve imlecin rengini seçtiren ayarları görüyoruz.

Windows kullanıcılarının yakından tanıdığı bu ayarlar, bilgisayar faresi için hazırlanan ayarlar olarak biliniyor. Görünüşe göre bu S Pen kullanıcılara, tıpkı bir bilgisayar faresi gibi, ekranda gezinme olanağı tanıyacak. Ayrıyeten Samsung Galaxy Note 20 S Pen ile gelen bir özellik daha var.

S Pen’in PowerPoint sunumlarında lazer işaretleme cihazı (pointer) olarak da kullanılacağı söyleniyor. Bu özellik, PowerPoint aracılığı ile bilgisayarda hazırlanan sunumlarda da kullanılabiliyor.

Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisini DeX modunda kullanmak daha da kolaylaşacak. Samsung cihazlarını PC ve Mac ile buluşturan bu mod, 3 yıl önce Samsung Galaxy S8+ ile birlikte tanıtılmıştı.

Kaynak: Shiftdelete


Whatsapp İletişim