Genel Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 8 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

galaxy note 8

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, 26 Ağustos tarihinde New York’ta düzenlenecek özel bir etkinlikte tanıtılabilir.

Daha öncesinde Samsung Note serisinin yeni modeli olan Galaxy Note 8’in Eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilecek IFA fuarında tanıtılacağı söyleniyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre iPhone 8’in de aynı tarihlerde tanıtılacak olması nedeniyle planlar değişti. Samsung, bu yüzden lansman tarihini Ağustos ayına çekti.

Geçtiğimiz yıl Note 7 de iPhone’a karşı avantaj sağlamak amacıyla ağustos ayının başında New York’ta düzenlenen bir etkinlikte görücüye çıkarılmıştı. Note 8’in Ağustos ayında duyurulacak olması Samsung’un, Eylül’de gelmesi beklenen yeni iPhone’lara göre avantaj sağlayabilir.

Hem de firmanın telefonu önceden satışa sunmayı istemesi açısından da mantıklı bir hareket.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8, 26 Ağustos tarihinde tanıtılabilir.

Galaxy Note 8 arka panele yerleştirilmiş parmak izi sensörü ile gelebilir.

Daha önceki haberimizde Samsung’un yeni amiral gemisinin özellikleri ile ilgili bilgi vermiştik. Samsung Galaxy Note 8 özelliklerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Galaxy S8 ve S8+ modellerine benzer bir tasarıma sahip olması beklenen Note 8’in çift arka kamera teknolojisi ve gelişmiş bir S Pen ile geleceği söyleniyor. Parmak izi tarayıcısının konumu ise hala belli değil.

Samsung, parmak izi tarayıcısını ekranın altına yerleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Note 8 diğer telefonlarda da gördüğümüz arka panele yerleştirilmiş parmak izi sensörüyle gelebilir.

 

Kaynak: Milliyet

Whatsapp İletişim