Teknoloji Haberleri

Galaxy S7 Edge 2016’nın En Çok Satan Android Akıllı Telefonu Oldu

Araştırma şirketi Strategy Analytics’in yılda iki kez gerçekleştirdiği geleneksel “en çok satan Android akıllı telefonlar” sıralamasında ilk üç Samsung’un oldu.

Araştırma şirketi Strategy Analytics, yılda iki kez geleneksel olarak gerçekleştirdiği en çok satan Android akıllı telefonlar sıralamasını 2016 yılınınilk çeyreği için yeniledi. Bu listeye göre, bu yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android akıllı telefon Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘un Galaxy S7 Edge modeli oldu. 5.5 inç kavisli ekrana, 12MP Dual Piksel kameraya ve 3600 mAh pil kapasitesine sahip cihazın oldukça yüksek bir fiyatla gelmesi, yine de 13.3 milyon tüketicinin kafasını pek de karıştırmış gibi görünmüyor.

Geçtiğimiz yıl, Galaxy S6 ve S6 Edge modellerini aynı ekran boyutuyla, sadece düz ve kavisli ekran seçenekleriyle satışa sunan Samsung, bu iki cihaz arasında fark yaratma konusunda başarısız olmuştu. Ayrıca, Galaxy S6 Edge ilk andan beri verimlilik sorunlarıyla boğuşuyordu. Bu yıl ise bu tür sorunlarla karşılaşmayan Galaxy S7 Edge, 11.8 milyonsatış rakamıyla üçüncü sırada kendine yer bulan küçük kardeşi Galaxy S7‘yi de geride bırakarak birincilik koltuğuna oturdu.

Galaxy S7 Edge ve Galaxy S6 Edge karşılaştırması

İkinci sırayı ise, 13 milyon ile yine Samsung’un Hindistan gibi kalabalık nüfuslu ülkeler için çıkardığı uygun fiyatlı Galaxy J2 akıllı telefonu oldu. 2016 yılının ilk çeyreğindeki Android akıllı telefon satışlarının ilk üç sırasında Samsung’un yer alması, ikinci çeyrekte Galaxy Note 7 satışlarının akıbetinin ne olacağı konusundaki heyecanı arttırdı.

kaynak: akilligundem.com

Whatsapp İletişim