Genel Teknoloji Haberleri

Gmail Kişi Engelleme Özelliğine Kavuştu!

Google’ın e-posta hizmeti veren Gmail platformu, kişi engelleme özelliğine kavuştu. Gmail kişi engelleme özelliğinin detayları ve nasıl kullanılacağı haberimizde.

Google’ın mail hizmeti olan Gmail geçtiğimiz aylarda gönderdiğiniz e-postaları geri alma özelliğini duyurmuştu. Google’ın yapılandırmasını değiştirip Alphabet’e bağlanması ve Google’a ait hizmetlerin simgelerin yeniden şekillenmesi, firmada değişim rüzgarlarının estiğini ortaya koymuştu. Google bugün bir yenilik ile daha kullanıcılarının karşısına çıktı.

Google, e-posta hizmeti veren Gmail platformuna kişi engelleme özelliğini getirdi. Spam olarak işaretlenen maillerden farklı bir şekilde çalışan Gmail Block özelliği sizi rahatsız eden bir e-posta hesabını direkt olarak engellemenizi ve bir daha engelli kişilerden e-posta almamanızı sağlıyor.

Gmail kişi engelleme özelliği nasıl kullanılır?

Gmail kişi engelleme özelliğini kullanmak için gelen maili açmanız ve yanıtla seçeneğinin yanında yer alan alta doru ok şeklinde olan simgeye tıklamanız gerekiyor. Açılan pencerede “xxx kişisinin gönderilerini engelle” şeklinde bir ibare yer alacak. Buna tıkladığınız takdirde artık o kişiden asla e-posta almayacaksınız. Engelli kişilerin göndermiş olduğu e-postaları ise “Engelli” etiketi altında görüntüleyebilirsiniz.

magnetdijital33Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim