Teknoloji Haberleri

Google Arama ile Bilgileri Bilgisayarınızdan Telefonunuza Gönderebileceksiniz

Google Arama ile Bilgileri Bilgisayarınızdan Telefonunuza Gönderebileceksiniz

Google, elinden geldiğince Android cihazlarla bilgisayarları birbirlerine bağlamaya çalışıyor. Yeni geliştirilen özellik de bu olayın güzel örneklerinden biri.

Google, Android cihazınız ile masaüstü/laptop bilgisayarınızı daha içi içe olacak şekilde bağlama adına küçük -ancak etkili- adımlar atmaya devam ediyor.Teknoloji devi şirketin sunduğu son özellik, bilgisayarınızdan yön/yol tarifleri, notlar, hatırlatmalar ve daha bir çok şeyi doğrudan telefonunuza göndermenizi sağlamakta.

Eğer Android telefonunuz güncel ise ve  bu özelliği aktif etmek için gerekli ayarlara sahip ise (ayarların nasıl yapılacağına buradan ulaşabilirsiniz), yapmanız dereken tek şey web tarayıcınızın arama çubuğuna ‘telefonuma not gönder‘ ya da ‘telefonuma yönleri gönder‘ yazmanız yeterli (özellik sanırım şu an bizim ülke için aktif değil, denedik işe yaramadı).

Bu komutu verdikten sonra karşınıza ‘Google Now‘da olduğu tarzda bir kart ekranı gelecek ve bu ekrana istediğiniz notları ya da aradığınız yön tariflerini ‘Google Map‘ yardımıyla yazacaksınız. Bunların dışında dediğimiz gibi hatırlatmalar, ya da alarm gibi şeyler de ayarlayıp telefonunuza gönderebilirsiniz.

Yeni özellik, Chrome ile Android cihazınız arasında zaten var olan senkronizasyonun bir nevi uzantısı olarak da söylenebilir. Uzun bir süredir Google Haritlar‘da ya da Chrome’da yaptığınız aramalar, sekmeler gibi şeyler, Android cihazınızdan da kolaylıkla erişilebilecek şekilde senkronizasyonluydu. Daha öncesinde de Google’ın ‘Chrome to Phone‘ eklentisini kullanarak da benzer bir sistemi yapabiliyordunuz.Şimdi ise Google, kendi uygulamasına basit bir güncelleme ile bu sistemi çok daha pratik ve kolay bir şekilde sunacak. Dediğimiz gibi yeni özelliği kullanmayı denedik, ancak Google uygulamasına gelen herhangi bir güncelleme olmadığından yapamadık. Büyük ihtimalle bu yeni sistem, tıpkı ‘Google Asistan Kartları‘ özelliğinde olduğu gibi şu an bizim ülkemizde geçerli değil. Ancak kısa bir süre içinde bize de gelecektir.

google arama
Kaynak: webtekno.com
Whatsapp İletişim