Adana Dijital Pazarlama Adana Sosyal Medya Genel Teknoloji Haberleri

Google Inbox’a akıllı cevap özelliği geliyor

E-postalarınıza yetişemiyorsunuz değil mi? Dert etmeyin, Google sizin için cevaplayabilecek.“Akıllı Cevap” adını verdiği bu özellik Google’ın Inbox ürününün bir özelliği. Size gelen on binlerce e-posta ve sizin verdiğiniz yanıtlara göre yeni gelen maillere hızlı birer cevap üretmeye çalışıyor ve sizin yapmanız gereken tek şey onu seçip göndermek oluyor.

Bu özellik “evet/hayır” türü cevaplar vermenizi gerektiren hızlı e-postalar için çok işe yarayacak gibi görünüyor fakat daha uzun yanıtlar yazmanız gerektiğinde yine devreye siz giriyorsunuz. En azından şimdilik. Özel bir yanıt yazarken de bu özelliğin size yardımcı olacağını ve hızlı öğreneceğini eklemek lazım.

Screen-Shot-2015-11-03-at-13.46.49

Google’dan Amit Singh TNW konferansında Inbox ürününün Machine Learning teknolojisini kullandığını ve böylece maillere dönüş kolaylığı sağlayacağını belirtti. Bu teknoloji uzun zamandır Spam mailleri önlemek için kullanılan teknolojinin bir adım ilerisi diyebiliriz.

Screen-Shot-2015-11-03-at-13.47.07

Gelen postayı açtığınızda eğer bir hızlı dönüş tavsiyesi varsa mailin altında beliriyor ve siz bunu seçip, varsa eklemek istediğiniz  şeyler maile ekleyerek gönderiyorsunuz. Tüm akıllı yazılımlar gibi bu özellik de siz kullandıkça kendini geliştirmeye devam ediyor. Şu anda zaten bir insan tepkisine sahip olan bu özellik, siz kullandıkça sizin yazım dilinize daha uygun şekilde cevaplar hazırlıyor.

Şu anda Türkiye için açık olmayan bu özelliği ABD’De kullanıma açılmış durumda.

Akıllara gelen en önemli sorun ise yıllar önce herkesin çekindiği “Google maillerimizi okuyor mu?” sorusunun artık tartışmasız “evet” olması. Peki bu bir problem mi? Yorumlarla görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim