Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Adana Sosyal Medya Dijital Pazarlama Genel İnternet Reklamcılığı Teknoloji Haberleri

Mobil Reklamlar Gelecekte Nasıl Olacak?

Mobil reklamlar artık hayatımızın bir gerçeği oldular ve hem uygulamalarda hem de sitelerde karşımıza çıkıyorlar. Peki bu reklamlar gelecekte nasıl olacak?

Günümüzdeki akıllı telefonlar, firmalara uygulama platformları ve operatörler aracılığıyla pek çok bilgiyi sunuyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, mobil cihazlarda yayınlanan reklamlar, daha doğru hedef kitlelere gönderiliyor.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın ilk ayağı Adana’da düzenlendi. Biz de Adana’da birbirinden güzel röportajlarla, takipçilerimize yeni bilgiler kazandırıyoruz.

İhtiyacı olana, ihtiyacı olan içerik gösterilecek

Örneğin x bölgesinde, şarjı yüzde 20’den az kalan kullanıcılara, ilgili SMS’i gönder diyebiliyorsunuz. İlgili SMS’te ise, gelin kahvenizi için hem de telefonunuzu şarj edin derseniz, günlük ziyaretçinize ek, pek çok kullanıcıyı mekanınıza çekebilirsiniz.

Bunun gibi pek çok örnek verebiliriz. Akıllı cihazlarla beraber artan büyük veriyi ve teknolojik alt yapıyı iyi kullanan şirketler başarılı oluyor. Teknolojiyi kullanmayanlar ise şimdi olmasa bile, çok kısa süre sonra başarısız sonuçlar almaya mahkum kalacak.

Reklam anlayışı da değişiyor

Günümüzde klasik reklam ve pazarlama yöntemlerinin yerini, yine mobil cihazların yapabildiklerini düşünerek gerçekleştirilen yeni nesil, interaktif reklamlar alıyor.

Bir mobil sitede ya da uygulamada kullanılan klasik banner yerine, insanları çağıran, tıklamaya teşvik eden, ses kaydı alabilen ya da dokundurabilen, bir nesne çizdirebilen reklamlar, yeni dönemin en dikkat çeken detayları olarak yer alıyor.

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim