Genel

Google ve Ford Birlikte Çalışacak

Google sözcüsü henüz firmanın Ford ile direkt temasta olduğunu söylemedi ve bu konuda yorum yapmadı ancak otomobil firmalarıyla görüşüldüğü onaylandı. Google, 2020 yılında sürücüsüz arabaları başarılı şekilde piyasaya çıkarmak istiyor.

google2

Ford, Google ile başarılı olabilir

Google ile anlaşabilen ilk otomobil firması olmak Ford’a, özellikle rakipleriMercedes, BMW, Volvo ve Tesla karşısında yüksek bir avantaj getirebilir.2014 yılındaki CES etkinliğinde Ford CEO’su Mark Field, 5 yıl içerisinde bir firma sürücüsüz arabaları getirecek demişti.

Raporlara göre bu birleşme yasal olarak Ford firmasından ayrı olacak ve böylece firmanın yük altına girmesi önlenecek. Volvo bu konuda tam tersi bir tutum almış, yaşanan kazaların veya hacklenme olaylarının tüm sorumluluğunu üstlenmişti. Bunun karşılığında Google, sürücüsüz arabaların üretimine yardımcı olabilecek ve onları güvenle müşterilere ulaştıracak bir firma kazanmış oluyor.

Her ne kadar CES 2016’da Google ve Ford ortaklığının duyurulması beklense de yine Yahoo Autos raporlarına göre, bu anlaşma sadece özel bir anlaşma değil. Yani Google, istediği başka bir firmayla sürücüsüz araba üzerine çalışmakta özgür.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

Whatsapp İletişim