Teknoloji Haberleri

Apple Car için Domain Alındı!

Apple, aralarında ‘Apple Car’ isminin de bulunduğu bir dizi alan adını satın alarak, büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü otomobil geliştirme konusundaki suskunluğunu ilk kez bozdu.

Elektrikli tahrik ve otonom sürüş sistemleriyle son dönemde otomotiv gündemini meşgul eden teknoloji şirketleri arasında atak yapması merakla beklenen Apple, bu konudaki ilk hamlesini domain alarak gerçekleştirdi.

Tesla ve Google’ın son dönemde otomobil teknolojileri ile adını sıkça duyurmasına rağmen, Apple’ın bu konudaki çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü herkesçe biliniyor. Ancak Apple bu konudaki suskunluğunu aralarında ‘Apple Car’ isminin de bulunduğu bir dizi alan adını satın alarak bozdu.

icar-1452464655

iCar Merakla Bekleniyor
Hem teknoloji hem de otomotiv sektörünün merakla beklediği ilk otomobilini üretmek için gizliden gizliye çalışmalarını sürdüren Apple, ‘apple.car’, ‘apple.cars’ ve ‘apple.auto’ alan adlarını satın aldı.

Söz konusu bilgilerin Who.is. alan adı sağlayıcısı tarafından verildiği belirtilirken, Apple’ın bu yıl düzenlenecek etkinlikte bu konuda bir sürpriz yapabileceğine ilişkin henüz bir yorum yapılmış değil. iPhone ve iPad ilebilişim sektöründe yepyeni bir çağ açan Apple’ın üreteceği otomobil için, isminin ‘iCar’ olacağı yönünde söylentiler ortalıkta dolaşsa da Kaliforniyalı şirket bu konuda ser verip sır vermiyor.

carplay

 

Apple CarPlay için Alındı İddiası
Söz konusu alan adlarının, markanın araç içi eğlence sistemi Apple CarPlayiçin alınmış olabileceği iddiaları da gündeme geldi.

Sürücülerin araç içerisinde iPhone’larını kullanmadan arama yapma ve mesajlarını sesli olarak dinlemelerini sağlayan Apple CarPlay ile alan adları arasında bir bağlantı şimdilik görünmese de, Apple’ın otomobil üretimine başlaması tüm çevrelerde büyük bir heyecanla bekleniyor.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

Whatsapp İletişim