Teknoloji Haberleri

İlk Android 7.0 Nougat Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Android’in en yeni sürümü Android 7.0 Nougat güncellemesinin yayınlanacağı ilk tarih ortaya çıktı. Güncelleme bazı Nexus modellere 22 Ağustos’ta gelecek.

İlk Android 7.0 Nougat Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu: Android kullanıcılarının şüphesiz en büyük derdi yayınlanan sistem güncellemeleri. Android üreticileri cihazı sattıkları fiyata ve donanım kapasitesine bakmadan cihazı satışa sundukları tarihe göre güncelleme verdikleri için birçok kullanıcı bu durumdan yakınıyor.

Google’ın kendi cihazları dışında bir Android telefon kullananlar heyecanla telefonunun ne zaman güncelleme alacağını (ya da alıp almayacağını) beklerken, Nexus cihazlar için Android 7.0 Nougat güncellemesinin tarihi ortaya çıktı.

Kanadalı bir operatör aracılığıyla ortaya çıkan bilgilere göre, ilk halka açık Android 7.0 Nougat güncellemesi, 22 Ağustos 2016 tarihinde Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5P modelleri için yayınlanacak. Bu cihazların ardından kısa bir süre sonra da Android One platformundaki cihazlar yeni güncellemeye kavuşacak.

Diğer markalar için güncelleme tarihleri belli mi?

Henüz şirketler güncellemeler hakkında bilgi vermese de, 2016 yılı bitmeden Samsung Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, LG G5, LG G5 SE, HTC 10, HTC One M9, Sony Xperia X Performance, Xperia X, Xperia XA, Huawei P9 ve Mate 8 gibi bazı popüler akıllı telefonların Android 7.0 Nougat güncellemesini alması bekleniyor, tabii bu modeller dışında da birçok cihaz bu yıl içinde yeni güncellemeye sahip olacaktır.

kaynak: webtekno.com

Whatsapp İletişim