Sosyal Medya

Instagram’a istatistik özelliği geldi

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birlikte istatistik özelliği aktif hale geldi

Instagram’daki istatistik özelliğine şu an için bazı kullanıcılar erişebiliyor.

Instagram ekibi tarafından test edilen bu özelliğin, geçtiğimiz ayda kullanıcılara ve markalara açılacağı bildirilmişti.

Sadece mobilde görüntüleyebileceğiniz bu özellik şöyle çalışıyor; profil ya da marka sayfanızı açtığınızda bir pop-up çıkıyor ve ‘istatistiğe geç’ diyorsunuz ve Instagram sayımlarınızı döküyor.

Akabinde profiliniz sol üstünde yer alan ‘ayarlar’ bölümünün hemen yanında beliren küçük istatistik çubukları görünüyor.  Tabi bu verileri sadece siz görebiliyorsunuz.

Bu bilgiler arasında; cinsiyet, yaş aralığı, konum, günler, saatler, tüm gönderilerin toplam kaç kez görüldüğü, gönderilerin herhangi birini gören tekil hesapların sayısı, internet sitesi tıklamaları, takipçilerin Instagram’da olduğu ortalama saatler ve ayrıca 1 haftalık tüm gönderilerin gösterim rakamlarını görebiliyorsunuz.

Snapchat’in de Hikayeler adıyla benzer bir özelliği bulunuyor. Ona benzer şekilde, kullanıcılar 24 saat içindeki fotoğraflarını ve videolarını bir hikaye şeklinde takipçileriyle paylaşabilecekler.

kaynak : haberturk.com
Whatsapp İletişim