Teknoloji Haberleri

Oyun konsollarında “nesil” kavramı tarihe karışıyor

Oyun Konsollarında “Nesil” Kavramı Tarihe Karışıyor: Önce Nvidia gelecekte konsolların biteceğini söyledi, sonra Microsoft’tan Peter Moore benzer bir açıklamada bulundu. Şimdiyse Microsoft’un Xbox kanadının başındaki isim Aaron Greenberg öngörüleri bir adım ileri götürüyor; PS4 ve Xbox One son nesil oyun konsolları olabilir. 

Greenberg’in belirttiğine göre konsollar artık nesil olarak yenilenmeyecek. Xbox One, Xbox One S ve Xbox One Project Scorpio’nun arasındaki farkların az olduğuna dikkat çekilen konuşmada bu konsolların yeni nesil olarak değil bir ailenin farklı üyeleri olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtiliyor. Bu açıklama gösteriyor ki uzun yıllar arayla piyasaya sürülen konsol devri kapanıyor. Artık konsolların da kısa aralıklarla donanım, yazılım ve tasarım olarak güncellenerek satışa sunulacağı düşünülüyor.

Sony’nin de benzer bir yol takip edip etmeyeceğini söylemek güç ancak iki rakibin aynı dönemde PS4 Neo ve Project Scorpio’yu ortaya çıkarması, aynı yoldan gitmeye devam edeceklerine işaret ediyor. 4K konsollardan sonraki adımın ne olacağını ise zaman gösterecek.

kaynak: log.com.tr

Whatsapp İletişim